Monzon ponownie wraca do Boca

mypictr_510x185(43)Obrońca Luciano Monzón po raz drugi wraca do Boca Juniors. 27-latek zostanie wypożyczony na rok za 200 tysięcy euro z włoskiej Catanii.

W ciągu ostatnich kilku dni władze Boca Juniors nie próżnują i sprowadziły już czwartego obrońcę, w tym trzeciego z włoskiej Catanii Calcio. Wcześniej z tego klubu wypożyczyły Urugwajczyka, Alexisa Rolína i zaklepały transfer definitywny Gino Peruzziego. Natomiast z Metalista Charków wypożyczyły Marcosa Torsiglieriego. Teraz już tylko szczegóły pozostały do drugiego powrotu Luciano Monzona.

Luciano Monzon debiutował w lidze w pierwszej drużynie Xeneizes w sezonie Clausura 2008 roku i już po pół roku został wypożyczony do hiszpańskiego Betisu. Po roku powrócił z wypożyczenia i grał dla Xeneizes do lipca 2011 roku, kiedy to podpisał kontrakt z francuską Niceą. Po udanym sezonie został kupiony przez Olimpique Lyon, ale tam furory nie zrobił i w styczniu 2013 roku został na pół roku wypożyczony do brazylijskiego Fluminense. W lipcu 2013 roku został ostatecznie kupiony za 3,3 mln euro przez włoską Catanię, z którą związał się 4-letnią umową.

telam.com – wikipedia.es

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.