Montevideo Wanderes vs. Boca – pt. 02:45

Boca Juniors zmierzą się dzisiejszej nocy czasu polskiego na wyjeździe z Montevideo Wanderers, w swoim piątym spotkaniu fazy grupowej Copa Libertadores 2015. Xeneizes liderują z kompletem punktów w grupie 5 i do zapewnienia sobie pierwszego miejsca w grupie potrzebują remisu.

Xeneizes mają już pewny awans do fazy pucharowej, a do zapewnienia sobie pierwszego miejsca w grupie potrzebują w dzisiejszym spotkaniu remisu. Bosteros pojechali jednak do Urugwaju po zwycięstwo, bo chcą zakończyć rywalizację w fazie grupowej z kompletem punktów. To da im rozstawienie w kolejnej fazie/fazach grupowej z 1 miejsca, a to teoretycznie oznacza łatwiejszych rywali i prawo grania rewanżu na La Bombonera z ewentualnym finałem włącznie.

Dla Wanderers dzisiejszy mecz jest również ważny, ale porażka nie będzie dla nich katastrofą. Palestino co prawda zrównało się punktami z ekipą z Montevideo po wtorkowym zwycięstwie 4:0 nad Zamorą, ale to Urugwajczycy mają z nimi lepszy bilans bezpośrednich spotkań i w ostatniej kolejce mecz wyjazdowy z najsłabszą Zamorą, podczas gdy Palestino czeka wizyta na La Bombonera.

Zdecydowanym faworytem spotkania są Boca Juniors, choć trener Rodolfo Arruabarrena tradycyjnie już dokona rotacji w składzie. Kadra Xeneizes wydaje się jednak być bardzo silna i wyrównana czego efektem jest przodownictwo w argentyńskiej Primera Division (6 zwycięstw, 2 remisy i bilans bramkowy 15:4) oraz najlepszy bilans ze wszystkich drużyn w Copa Libertadores (4 zwycięstwa w 4 spotkaniach i bilans bramkowy 14:2). Gospodarze są co prawda w dobrym humorze, po sobotnim zwycięstwie ligowym 2:0 nad utytułowanym Nacionalem, ale w lidze po 7 kolejkach zajmują dopiero 12. miejsce ze stratą 8 punktów do liderującego Penarolu.

Pierwsze spotkanie w Buenos Aires zakończyło się zwycięstwem Xeneizes 2:1, ale wynik nie oddaje ogromnej przewagi i dominacji gospodarzy na murawie.

Tabela grupy 5:
1. Boca Juniors – 12 pkt; bramki 14:2 – 4 mecze
2. Montevideo Wanderers (Urugwaj) – 7 pkt; bramki 6:5 – 4 mecze
———————————————————————-
3. CD Palestino (Chile) – 7 pkt; bramki 6:4 – 5 meczy
4. FC Zamora (Wenezuela) – 0 pkt: bramki 3:18 – 5 meczy

Wyniki wszystkich spotkań i sytuacja w grupach – tutaj.

Przypuszczalne składy

Montevideo Wanderers: 4-4-2
Carlos Techera – Alexis Silva, Gastón Bueno, Paulo Lima, Maximiliano Olivera – Santiago Martínez, Matías Santos, Joaquín Vergés, Nicolás Albarracín – Diego Riolfo, Gastón Rodríguez.

Boca Juniorsa: 4-3-3
Agustín Orion – Leandro Marín, Guillermo Burdisso, Daniel Díaz, Fabián Monzón – Franco Cristaldo, Cristian Erbes, Nicolás Lodeiro – Juan Manuel Martínez, Jonathan Calleri, Andrés Chávez.

Sędzia: Sandro Ricci (Brazylia).

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.