Molinas jednak nadal w Boca!

Jeden z młodych wychowanków Boca Juniors tuż przed końcem europejskiego okienka transferowego miał przejść na Stary Kontynent. Niemniej ostatecznie 22-letni Aaron Molinas pozostanie na La Bombonera!

Mogący grać w środku pomocy lub na skrzydle Molinas był bliski wypożyczenia na rok z opcją pierwokupu do portugalskiego Gil Vicente. Aczkolwiek z powodu poważnej kontuzji Sebastiána Villi, w ostatniej chwili rozmyślił się i zadecydował o dalszej grze dla najpopularniejszego klubu Argentyny.

Po przejęciu sterów w drużynie przez trenera Hugo Ibarrę, młodzian został kompletnie zmarginalizowany w niej. Wchodzi tylko czasem z ławki rezerwowych i to na niewielką część meczu. Mimo to chce nadal walczyć o swoją pozycję wśród “Azul y Oro”.

Aaron Molinas zadebiutował jako senior dla dorosłej drużyny Boca Juniors w lipcu 2021 roku. Przez nieco ponad rok rozegrał 44 spotkania w barwach “Xeneizes”, podczas których nie zdobył żadnego gola, za to zaliczył cztery asysty. Zdobył dwa trofea – Copa Argentina w roku ubiegłym oraz Copa de Liga Profesional w tym roku.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.