Meksykańskie Superclasico dla Millonarios

Po raz czwarty w tym roku River Plate pokonała Boca Juniors. Po dwóch porażkach w letnim Torneo de Verano i bolesnej porażce ligowej na La Bombonera, Xeneizes przegrali również w towarzyskim spotkaniu rozegranym na stadionie Azteca w Mexico City. Mecz w regulaminowym czasie gry zakończył się remisem 1:1, ale rzutu karne lepiej wykonywali Gallinas i wygrali 4:2.

Stawką towarzyskiego meczu poza prestiżem był Copa BBVA czyli puchar hiszpańskiego banku, który zorganizował mecz i jest “koszulkowym” sponsorem obu ekip. Przed meczem nawiązano również do miejsca rozegrania meczu, czyli słynnego stadionu Azteca. W 1986 roku Argentyna pokonała na nim 3:2 RFN i po raz drugi i jak na razie ostatni wywalczyła Puchar Świata. Zawodnicy obu ekip sfotografowali się z transparentem “Vamos Argentina”, dając tym samym wsparcie reprezentacji przygotowującej się do brazylijskiego Mundialu.

Jeżeli chodzi o sam przebieg spotkania, to lepiej niż mój opis odda go poniższy skrót wideo.

River Plate – Boca Juniors 1:1 (1:0) karne 4:2
1:0 Daniel Villalva (36′)
1:1 Claudio Riaño (70′)

Seria rzutów karnych:
x – Claudio Pérez
1:0 Leonel Vangioni
x – Juan Forlín
2:0 Manuel Lanzini
2:1 Juan Sánchez Miño
3:1 Osmar Ferreyra
3:2 Claudio Riaño
4:2 Cristian Ledesma

River Plate:
Marcelo Barovero – Gabriel Mercado (81′ Federico Vega), Germán Pezzella, Ramiro Funes Mori, Leonel Vangioni – Carlos Carbonero (73′ Augusto Solari), Cristian Ledesma, Ariel Rojas (78′ Osmar Ferreyra) – Manuel Lanzini – Daniel Villalva (63′ Matías Kranevitter), Giovanni Simeone (87′ Federico Andrada).

Boca Juniors:
Emmanuel Trípodi – Hernán Grana, Daniel Díaz, Juan Forlín, Emanuel Insúa (67′ Nahuel Zárate) – Andrés Cubas (56′ Diego Rivero), Federico Bravo (44′ Luciano Acosta), Juan Sánchez Miño, Gonzalo Escalante (86′ Claudio Pérez) – Emmanuel Gigliotti (67′ Mauro Dalla Costa), Claudio Riaño.

Żółte kartki: Leonel Vangioni (River Plate).

Sędzia: Jorge Antonio Pérez Durán (Meksyk).

 

Facebook Comments

1 komentarz do "Meksykańskie Superclasico dla Millonarios"

  1. Palacio's Gravatar Palacio
    5 czerwca 2014 - 23:03 | Link

    100 tysięcy razy ten sam mecz. To już się robi nudne.

Komentarze są wyłączone.