Mauro Zárate nieoczekiwanie zasili Boca!

1maurozarate

Takiego transferu chyba nikt nie oczekiwał. Mauro Zárate wypożyczony przez ostatnie półrocze do Vélezu Sarsfield miał teraz trafić do swojego macierzystego klubu na zasadzie transferu definitywnego. Jednakże w ostatniej chwili zmienił zdanie i zamiast nowej umowy z „El Fortín” wybrał przenosiny do Boca Juniors! Mistrzowie Argentyny lada chwila wykupią jego kartę zawodniczą z angielskiego Watfordu.

Pewnego ranka Zárate przybył do ośrodka treningowego Vélezu o nazwie Villa Olímpica, ale zamiast dołączyć do treningów, wpadł tylko pożegnać się z kolegami i ogłosić, że odchodzi na La Bombonera. Swoje pożegnanie z klubem opublikował także na Instagramie. Taką decyzją piłkarza zaskoczony jest nawet jego starszy brat, również były piłkarz klubu z El Fortín de Liniers oraz jednocześnie agent Mauro – Rolando Zárate.

Taka decyzja eks-piłkarza m.in. włoskich drużyn Interu, Lazio czy Fiorentiny jest podyktowana warunkami finansowymi (w Boca zarobi dużo więcej) oraz chęcią debiutu w reprezentacji Argentyny. 31-letni napastnik chociaż w przeszłości zapowiadał się naprawdę obiecująco i między innymi w 2007 roku zdobył Mistrzostwo Świata U-20 z argentyńską młodzieżówką, to ostatecznie nie zrobił kariery, jaką mu wróżono. Nigdy w życiu nawet nie otrzymał powołania do dorosłej kadry „Albicelestes”. Przed piłkarską emeryturą chciałby jeszcze to zmienić.

Nie wiadomo póki co, ile Boca Juniors zapłaci Watfordowi za „Maurito”. Wiemy natomiast, iż na tę chwilę jest już szóstym wysuniętym napastnikiem wśród kadry „Bosteros”. Innymi snajperami tworzącymi obecną ekipę Guillermo Barrosa Schelotto są Darío Benedetto, który wyleczył kontuzję kolana oraz Ramon Ábila, Walter Bou, Guido Vadalá tudzież Marcelo Torres.

Zárate aktualnie zdaje się prezentować się znakomitą dyspozycję strzelecką. Podczas drugiej połowy sezonu 2017/2018 w trzynastu rozegranych meczach strzelił aż osiem goli. Vélez miał z niego pożytek.

Zarząd Daniela Angeliciego nie zadowala się nowym napastnikiem. Mistrza Argentyny z ostatnich dwóch lat mają wzmocnić również wymieniany od dłuższego czasu w kontekście zasilenia Boca paragwajski obrońca Gustavo Gómez (zostanie wykupiony od włoskiego Milanu za 6,5 miliona euro) oraz występujący już dla „Xeneizes” w latach 2016-2017 lewy obrońca Jonathan Silva (trwają negocjacje z portugalskim Sportingiem Lizbona w sprawie jego transferu). Kreuje się naprawdę potężna, szeroka, konkurencyjna kadra na fazę pucharową Copa Libertadores 2018.

Facebook Comments

Zostaw odpowiedź