Marcelo Torres jedną z armat Sudamericano

Oto podsumowanie wszystkich występów pięciu zawodników Boca Juniors oddelegowanych na zakończone właśnie ekwadorskie Mistrzostwa Ameryki Południowej U-20. Wychowany na La Bombonera napastnik Marcelo Torres zdobywszy aż pięć goli został jednym z czterech królów strzelców tegorocznego turnieju. Rodrigo Bentancur natomiast wygrał ten czempionat z Urugwajem jako zawodnik pierwszego składu swej drużyny.

ARGENTYNA:

• Marcelo Torres (napastnik):

Pierwsza runda: pierwszy mecz [1:1 z Peru]cały mecz na ławce rezerwowych, drugi mecz [3:3 z Urugwajem] – rozegrał pełne 90 minut i strzelił dwa gole, trzeci mecz [5:1 z Boliwią] – rozegrał 59 minut, strzelił dwa gole i zaliczył asystę, czwarty mecz [0:0 z Wenezuelą] – rozegrał pełne 90 minut. Łącznie – 3 mecze (w nich 239 minut), 4 gole, 1 asysta.

Runda finałowa: pierwszy mecz [0:3 z Urugwajem] – rozegrał 61 minut, drugi mecz [2:1 z Kolumbią] – rozegrał 62 minuty i strzelił najszybszego gola w historii tego turnieju, trzeci mecz [0:3 z Ekwadorem] – rozegrał pełne 90 minut, czwarty mecz [2:2 z Brazylią]cały mecz na ławce rezerwowych, piąty mecz [2:0 z Wenezuelą] – rozegrał 89 minut i zaliczył asystę. Łącznie – 4 mecze (w nich 302 minuty), jeden gol, jedna asysta.

Łącznie w całym turnieju: 7 meczów (w nich 541 minut), 5 goli, 2 asysty – tytuł jednego z czterech królów strzelców turnieju!

• Nahuel Molina Lucero (prawy obrońca):

Pierwsza runda: pierwszy mecz [1:1 z Peru] – rozegrał pełne 90 minut, drugi mecz [3:3 z Urugwajem] – rozegrał pełne 90 minut, zaliczył asystę przy golu Marcelo Torresa i dostał żółtą kartkę, trzeci mecz [5:1 z Boliwią] – rozegrał pełne 90 minut i także zaliczył asystę przy golu Marcelo Torresa, czwarty mecz [0:0 z Wenezuelą] – rozegrał pełne 90 minut. Łącznie – 4 mecze (w nich pełne 360 minut), 2 asysty, jedna żółta kartka.

Runda finałowa: pierwszy mecz [0:3 z Urugwajem]cały mecz na ławce rezerwowych, drugi mecz [2:1 z Kolumbią]cały mecz na ławce rezerwowych, trzeci mecz [0:3 z Ekwadorem] – wszedł z ławki rezerwowych w 70 minucie, czwarty mecz [2:2 z Brazylią] – rozegrał pełne 90 minut, piąty mecz [2:0 z Wenezuelą]cały mecz na ławce rezerwowych. Łącznie – 2 mecze (w nich 160 minut).

Łącznie w całym turnieju: 6 meczów (w nich 520 minut), 2 asysty, jedna żółta kartka.

• Julián Chicco (defensywny pomocnik):

Pierwsza runda: pierwszy mecz [1:1 z Peru] – wszedł z ławki rezerwowych w 73 minucie, drugi mecz [3:3 z Urugwajem] – grał do 64 minuty, trzeci mecz [5:1 z Boliwią]cały mecz na ławce rezerwowych, czwarty mecz [0:0 z Wenezuelą]cały mecz na ławce rezerwowych. Łącznie – 2 mecze (w nich 81 minut).

Runda finałowa: pierwszy mecz [0:3 z Urugwajem]cały mecz na ławce rezerwowych, drugi mecz [2:1 z Kolumbią] – rozegrał 87 minut, trzeci mecz [0:3 z Ekwadorem] – rozegrał pierwszą połowę (45 minut), czwarty mecz [2:2 z Brazylią]cały mecz na ławce rezerwowych, piąty mecz [2:0 z Wenezuelą]cały mecz na ławce rezerwowych. Łącznie – 2 mecze (132 minuty).

Łącznie w całym turnieju: 4 mecze (w nich 213 minut).

URUGWAJ:

• Rodrigo Bentancur (defensywny pomocnik):

Pierwsza runda: pierwszy mecz [0:0 z Wenezuelą] – rozegrał pełne 90 minut, drugi mecz [3:3 z Argentyną] – rozegrał 86 minut, zarobił czerwoną kartkę, trzeci mecz [2:0 z Peru]zawieszony za czerwoną kartkę, czwarty mecz [3:0 z Boliwią] – rozegrał pełne 90 minut, strzelił gola i obejrzał żółtą kartkę. Łącznie – 3 mecze (w nich 266 minut), jeden gol, jedna żółta kartka i jedna czerwona kartka.

Runda finałowa: pierwszy mecz [3:0 z Argentyną] – rozegrał 80 minut, po czym kontuzjowany opuścił boisko, drugi mecz [2:1 z Brazylią] – rozegrał pełne 90 minut, trzeci mecz [3:0 z Kolumbią] – rozegrał pełne 90 minut, zaliczył asystę i dostał żółtą kartkę, czwarty mecz [0:3 z Wenezuelą] – rozegrał pełne 90 minut, piąty mecz [2:1 z Ekwadorem] – rozegrał pełne 90 minut i dostał żółtą kartkę. Łącznie – 5 meczów (w nich 440 minut), jedna asysta i dwie żółte kartki.

Łącznie w całym turnieju: 7 meczów (w nich 706 minut), jeden gol, jedna asysta, trzy żółte kartki i jedna czerwona kartka.

EKWADOR:

• William Vargas (prawy obrońca):

Pierwsza runda: pierwszy mecz [0:1 z Brazylią] – rozegrał 46 minut i zarobił czerwoną kartkę, drugi mecz [4:3 z Kolumbią]zawieszony za czerwoną kartkę, trzeci mecz [1:1 z Chile]cały mecz na ławce rezerwowych, czwarty mecz [2:1 z Paragwajem]cały mecz na ławce rezerwowych. Łącznie – 1 mecz (w nim 46 minut) i jedna czerwona kartka.

Runda finałowa: każdy mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Łącznie w całym turnieju: 1 mecz (w nim 46 minut) i jedna czerwona kartka.

Łączny dorobek piłkarzy Boca Juniors na tegorocznym Sudamericano U-20 to sześć goli, pięć asyst, cztery żółte i dwie czerwone kartki. Marcelo Torres, Nahuel Molina Lucero i Rodrigo Bentancur występowali nominalnie w wyjściowym składzie swojej reprezentacji.