Magallán w końcu trafi do Holandii

1MagallanLisandro

Szykuje się pierwszy po przegranym Superfinale Libertadores głośny transfer z Boca Juniors. Środkowy obrońca Lisandro Magallán zasili klub, do którego miał odejść już pół roku temu. 25-latek jest po słowie z działaczami Ajaksu Amsterdam, gdzie zostanie wytransferowany za około 9 milionów euro!

Przypomnijmy, iż Magallán był bliski wzmocnienia najbardziej utytułowanego holenderskiego teamu już w czerwcu. Wówczas szykował się wart również około 9 milionów euro jego transfer na Amsterdam ArenA. Ten jednak nie doszedł on do skutku, ponieważ zdaniem włodarzy “Ajacciden” zarząd Boca za długo zwlekał z dopełnieniem negocjacji, dlatego Holendrzy wycofali się z przeprowadzenia transakcji.

Wobec tego piłkarz urodzony w La Placie pozostał wśród “Xeneizes” jeszcze przez pół roku i jako podstawowy defensor dotarł do wielkiego finału Copa Libertadores, gdzie aktualni mistrzowie Argentyny ulegli swojemu odwiecznemu rywalowi. Co się odwlecze, to nie uciecze! Przynajmniej wartość Magallána nie spadła.

Zarząd Daniela Angeliciego będzie musiał podzielić się zyskiem za ten transfer z macierzystym klubem zawodnika, czyli Gimnasią La Plata. “Los Lobos” bowiem posiadają 20% karty stopera. Do klubowej kasy na La Bombonera wpłynie zatem jakieś 6 milionów euro.

Lisandro Magallán zasilił Boca jeszcze jako nastolatek w połowie 2012. Był “Bostero” przez aż 6,5 roku z małymi przerwami na dwa wypożyczenia (do Rosario Central w sezonie 2013/2014, a także do Defensa y Justicia podczas Torneo de Transición 2016). Stałe miejsce w pierwszej jedenastce wywalczył sobie u finiszu kampanii 2016/2017, więc długo oczekiwał swojej szansy. Statusem czołowego defensora wśród ekipy Guillermo Barrosa Schelotto mógł szczycić się przez ponad półtora roku.

Łącznie rozegrał dla Boca 82 oficjalnie spotkania, zdobywając w nich 4 gole. Ponadto tylko osiem razy obejrzał żółtą kartkę i zaledwie dwukrotnie zarobił “czerwień”. Jest czysto grającym defensorem. Opuszcza dzielnicę La Boca w tym samym czasie, co trener, który go wypromował.

Ajax Amsterdam już posiada u siebie jednego Argentyńczyka, a mianowicie Nicolása Tagliafico – lewego obrońcę reprezentacji Argentyny. Toteż Magallán w nowym otoczeniu nie będzie czuł się całkiem obco.

Boca Juniors poza ów stoperem opuszczają również czterej rezerwowi, którym upływa okres ważności kontraktu. Są nimi kolumbijski pomocnik Edwin Cardona, skrzydłowy Cristian Espinoza, boliwijski bramkarz Carlos Lampe oraz prawy obrońca Gino Peruzzi. Pierwsi trzej zakończyli termin wypożyczeń, ostatniemu wygasa umowa i może szukać nowego klubu.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.