Lucek Acosta zagra z “10”

W końcu wyjaśniło się, który z zawodników w przyszłym sezonie będzie grał z numerem “10” na koszulce. Będzie nim 20-letni Luciano Acosta.

Z numerem “10” przez ostatnie lata grał Juan Roman Riquelme. Pomocnikowi i legendzie Xeneizes w czerwcu wygasł kontrakt z klubem i ostatecznie nie zdecydował się go przedłużyć. W przyszłym sezonie będzie grał w drugoligowym Argentinos Juniora, a w Boca pojawił się problem, kto odważy się przejąc po nim numer na koszulce. Pojawiły się nawet propozycje, by “10” została zastrzeżona z racji ogromnych zasług Romana dla Boca.

W ostatnim meczu towarzyskim z Nacionalem Montevideo z “10” wystąpił napastnik Jonathan Calleri i w doliczonym czasie gry strzelił nawet jedyną i zwycięską bramkę. Po meczu jednak od razy zapowiedział, że w przyszłości nie będzie z tym numerem występował.

W piątek ostatecznie wszystko się wyjaśniło i “10” przydzielono młodziutkiemu Luckowi, który był objawieniem ostatniego sezonu i wróży mu się wielką karierę. Acosta wystąpił w 17 spotkaniach i strzelił 2 gole. Oby jego dalsza kariera potoczyła się tak samo jak Riquelme.

tycsports.com

Facebook Comments

1 komentarz do "Lucek Acosta zagra z “10”"

  1. Kadmos's Gravatar Kadmos
    26 lipca 2014 - 15:35 | Link

    Jestem ZA.

Komentarze są wyłączone.