Lucas Janson kolejnym wzmocnieniem

Embed from Getty ImagesNapastnik Lucas Janson przeszedł w piątek badania medyczne i będzie drugim wzmocnieniem Boca Juniors w tym oknie transferowym. Xeneizes za 28-letniego napastnika zapłacą Velez Sarsfield 3 mln dolarów.

Janson przez większość swojej kariery (2012-2018) grał w Tigre, gdzie wywalczył Puchar Ligi. Nastepnie przez poł roku grał na wypożyczeniu w MLS w Toronto FC. W lecie 2019 roku został wytransferowany do Velezu Sarsfield za ponad 2 mln euro, gdzie wystąpił w 153 oficjalnych spotkaniach i strzelił 40 goli.

Boca Juniors kilka dni temu pozyskało pomocnika Lucasa Blondela z Tigre za 1.8 mln euro oraz skróciła wypożyczenia Vicente Tabordy z Platense oraz Kolumbijczyka Jormana Campuzano z tureckiego Girensusporu. Ponadto wciąż trwają rozmowy z Edinsonem Cavanim.

Bosteros najprawdopodobniej sprzedadzą Alana Varelę do FC Porto (mówi się o ok 10 mln dolarów za 80% karty zawodnika) oraz uzyskają pieniądze za transfer Mateo Retegui z Tigre do jakiegoś klubu europejskiego, do którego mają 50% praw (ostatnio Genoa Fc oferowała 15 mln euro).

telam

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.