Lodeiro w Boca Juniors!

Urugwajki pomocnik Nicolás Lodeiro ma dzisiaj podpisać umowę z Boca Juniors. Xeneizes zapłacą brazylijskiemu Corinthinas 2,8 mln dolarów, za 50% praw do jego karty zawodniczej. Druga połowa należy do grupy inwestycyjnej.

25-latek ma podpisać w poniedziałek 3 letnią umowę z Boca Juniors, a już we wtorek ma przylecieć do Buenos Aires. Ostatnio nie miał miejsca w wyjściowej jedenastce Corinthinas, co spowodowało, że usilnie poszukiwał nowego pracodawcy. Gdy tylko pojawiła się oferta z Boca Juniors to nakazał swojemu menadżerowi, by ten zrobił wszystko co w jego mocy, by trafił na La Bombonera.

Lodeiro rozpoczynał swoją karierę w Nacionalu Montevideo. Na początku 2010 roku został za 3,5 mln euro kupiony przez holenderski Ajax Amsterdam. Niestety podczas MŚ 2010 w RPA doznał poważnej kontuzji, która wyłączyła go z gry podczas całego sezonu 2010/2011. W lipcu 2012 roku został kupiony przez brazylijskie Botafogo, z którym podpisał 4-letni kontrakt. Wysokość sumy transferowej nie została ujawniona. Po udanych występach w Brazylii pod koniec maja 2014 roku został za 4,5 mln reali brazylijskich kupiony przez Corinthinas. W klubie z Sao Paulo szybko stracił jednak miejsce w podstawowym składzie.

espndeportes – es.wikipedia

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.