Libertad vs Boca Juniors – pt. 2:00

W nocy z czwartku na piątek polskiego czasu Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z paragwajskim Libertad w meczu 3 kolejki fazy grupowej Copa Libertadores. Xeneizes nie mogą tego meczu przegrać, jeżeli chcą zająć pierwsze miejsce w grupie H.

Bosteros wracają do gry po ponad sześciu miesiącach przerwy spowodowanej koronawirusem. Ich forma będzie wiec jedną wielką niewiadomą. Gospodarze grę wznowili już w lipcu i mają za sobą rozegranych 11 spotkań ligowych. Aktualnie ekipa prowadzona przez argentyńskiego trenera Ramóna Díaza zajmuje drugie miejsce w lidze paragwajskiej i traci po 19 kolejkach 6 punktów do Cerro Porteno.

Choć to dopiero trzecia kolejka grupowa, to stawka spotkania jest duża. Libertad po 2 rozegranych kolejkach jest liderem grupy H z kompletem puntów. Paragwajczycy wygrali na wyjeździe 2:1 z Independiente Medelin i u siebie 3:2 z Caracas. Bosteros zremisowali natomiast 1:1 na wyjeździe z Caracas i rozbili u siebie 3:0 Independiente Medelin. Gdyby dzisiaj gracze Miguela Angela Russo przegrali w Asuncion, to ich strata do Libertad wynosiłaby już 5 oczek i szanse na zajęcie pierwszego miejsca w grupie byłyby niewielkie. Ponadto poczuliby oddech Caracas, które dzisiejszej nocy ograło 3:2 na wyjeździe Independiente Medelin i ma już tyle samo punktów co Boca. W tej sytuacji Xeneizes nie mogą sobie pozwolić na porażkę.

Forma Boca Juniors jest wielką niewiadomą. Drużyna do Asuncion poleciała bez trenera Miguela Angela Russo, który jest w grupie ryzyka i w dobie epidemii koronawirusa nie będzie ryzykował swoim zdrowiem. Drużynę w meczu poprowadzi wiec jego asystent Leandro Somoza. Spore wątpliwości budzi kondycja fizyczna zespołu, w którego kadrze w ostatni czasie blisko 30 graczy było zarażonych koronawirusem. Co prawda większość z nich jest już gotowych do gry, ale nie wiadomo jakie konsekwencje dla organizmu miała obecność wirusa.

Historia przemawia za Xeneizes. W Copa Libertadores obie ekipy mierzyły się 6-krotnie, a bilans wynosi 5 wygranych Boca i 1 remis. Do ostatnich potyczek doszło w 2018 roku, kiedy Bosteros po wygranej u siebie 2:0 pokonali Libertad na wyjeździe 4:2 i awansowali do 1/4 finału tych rozgrywek.

Kadry obu zespołów na mecz:

Przypuszczalne składy:

Libertad:
Martín Silva – Daniel Bocanegra, Diego Viera, Pablo Adorno, Iván Piris – Antonio Bareiro, Alexander Mejía, Blas Cáceres, Rodrigo Bogarín – Adrián Martínez (Oscar Cardozo), Sebastián Ferreira.

Boca Juniors:
Esteban Andrada – Leonardo Jara, Carlos Zambrano, Carlos Izquierdoz, Frank Fabra – Jorman Campuzano – Eduardo Salvio, Iván Marcone (Nicolás Capaldo), Guillermo Pol Fernández – Carlos Tevez i Franco Soldano.

Sędzia: Rodolpho Toski (Brazylia).

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.