Lepsi od Huracan

Boca Juniors pokonali 2:0 na wyjeździe Huracan w spotkaniu 11. kolejki grupy B fazy grupowej Copa de la Liga Profesional 2021. Dzięki wygranej Bosteros umocnili się na 2. miejscu w tabeli grupy B i na dwie kolejki przed końcem są już jedną nogą w fazie playoff, do której awansują 4 najlepsze ekipy z obu grup.

O pierwszej połowie trudno cokolwiek napisać poza tym, że się odbyła. Gospodarze dobrze zneutralizowali środek pola, który w składzie młodzieżowców Boca w ostatnim czasie prezentował się bardzo dobrze. To odcięło od podań Teveza, Soldano i Villę.

Początek drugiej połowy okazał się kluczowy dla losów spotkania. W 48. minucie Sebastian Villa po podaniu od Carlosa Teveza potężnie uderzył z dystansu. 21-letni bramkarz Sebastian Meza obronił strzał, ale do odbitej przez niego piłki dopadł Franco Soldano i z ostrego konta po odbitce od słupka i bramkarza trafił do siatki. Od tego momentu Xeneizes starali się pilnować korzystnego wyniki i groźnie kontratakować. Huracan praktycznie nie zagroził bramce Rossiego, a w doliczonym czasie gry wynik ustalił rezerwowy Gonzalo Maroni, który po podaniu od Franka Fabry znalazł się sam na sam z bramkarzem El Globo.

Boca Juniors w przeciągu tygodnia wygrali trzy kolejne spotkania, dwa ligowe i jedno w Copa Libertadores. Wzrastająca forma i gra młodzieży w pomocy bardzo cieszy, ale prawdziwy test czeka chłopców Miguela Angela Russo już we wtorek, gdy na La Bombonera podejmą w meczu pucharowym brazylijski Santos. Z byłym klubem słynnego Pele Bosteros mają do wyrównania porachunki z niedawnego półfinału w Copa Libertadores.

Huracan vs Boca Juniors – 0:2 (0:0)
0:1 Franco Soldano (48′)
0:2 Gonzalo Maroni (90+4′)