Łatwa przeprawa z Estudiantes

Boca Juniors pokonali u siebie 3:0 Estudiantes de La Plata, w spotkaniu 7. kolejki sezonu Torneo AFA 2015.

Przed meczem wydawało się, że Estudiantes są najsilniejszą ekipą z jaką do tej pory przyszło im się zmierzyć w lidze. Okazało się jednak, że gospodarze nadspodziewanie łatwo poradzili sobie z drużyną Mauricio Pellegrino. Dzięki kompletowi punktów ponownie powrócili na pozycję wicelidera, a ich strata do liderującego San Lorenzo wynosi tylko jedno oczko.

Mecz nie obfitował w wiele sytuacji bramkowych, ale nie przeszkodziło to Xeneizes w zaaplikowaniu rywalowi trzech bramek. Pierwszą dogodną okazję stworzyli sobie w 17 minucie goście, a strzał głową Diego Very zatrzymał się na słupku bramki bronionej przez Guillermo Sarę. Bosteros odpowiedzieli dwiema okazjami Andrésa Cháveza w 19 i 20 minucie. Decydująca dla losów spotkania okazała się końcówka pierwszej połowy. Najpierw w 39 minucie przepięknym strzałem z dystansu popisał się Cristian Erbes, a dwie minuty później Pablo Osvaldo wykończył składną akcję w wykonaniu Federico Carrizo i Pablo Péreza. Przewaga dwóch goli pozwalała Xeneizes z optymizmem czekać na drugą połowę.

Przebieg drugiej części spotkania wyglądał tak jak się tego można było spodziewać. Gospodarze się cofnęli, a goście próbowali odrabiać straty. Nie wychodziło im to jednak zbyt dobrze i mieli sporo problemów z kontratakami gospodarzy. W ich powstrzymywaniu musieli uciekać się do fauli, czego efektem były dwie czerwone kartki (drugie żółte) dla Matíasa Aguirregaraya w 64 minucie i Carlosa Auzqui w 68 minucie. To przypieczętowało tylko losy pojedynku, a osłabionych Studentów dobił jeszcze w 79 minucie rezerwowy, Franco Cristaldo.

Boca Juniors vs. Estudiantes de La Plata – 3:0 (2:0)
1:0 Cristian Erbes (39′)
2:0 Pablo Osvaldo (41′)
3:0 Franco Cristaldo (79′)

Statystyki:
Posiadanie piłki: 66% – 34%
Strzały (celne): 16 (4) – 8 (1)
Faule: 14 – 13
Rzuty rożne: 5 – 2
Spalone: 0 – 0
Interwencje bramkarzy: 1 – 1

Boca Juniors:
Guillermo Sara – Gino Peruzzi (73′ Leandro Marín), Daniel Díaz, Marco Torsiglieri, Nicolás Colazo – Marcelo Meli, Cristian Erbes, Pablo Pérez (64′ Franco Cristaldo) – Federico Carrizo, Daniel Osvaldo (77′ Jonathan Calleri), Andrés Chávez.

Estudianted de La Plata:
Hilario Navarro – Matías Aguirregaray, Jonathan Schunke, Leandro Desábato, Mauricio Rosales – Carlos Auzqui, Israel Damonte, Leonardo Gil (80′ Gabriel Seijas), Juan Sánchez Miño (66′ Leonardo Jara) – Ezequiel Cerutti, Diego Vera (72′ Gastón Romeo).

Czerwone kartki: 64′ Matías Aguirregaray (Estudiantes), 68′ Carlos Auzqui (Estudiantes).

Żółte kartki: Pablo Osvaldo (Boca) – Carlos Auzqui, Leandro Desábato, Matías Aguirregaray, Ezequiel Cerutti (Estudiantes).

Sędzia: Diego Abal.

* aktualna tabela ligowatutaj.

* wszystkie wyniki kolejki – tutaj.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.