Który bramkarz trafi do Boca?

Boca Juniors wręcz szaleją na rynku transferowym. Oficjalnie zakupili już napastnika Sebastiána Villę. Nieoficjalnie domknęli już przybycie obrońców Carlosa Izquierdoza i Gustavo Gómeza oraz napastnika Mauro Zárate, a i ostateczne przejście Jonathana Silvy jest już bardzo bliskie sformalizowania. Kolejnym celem „Xeneizes” jest bramkarz i media podają trzy alternatywy.

Opcją pierwszą jest ponownie Nahuel Guzmán, rezerwowy bramkarz reprezentacji, o którego trener Schelotto zabiega o niego już od dłuższego czasu. Gra on w meksykańskim Tigres UANL i ma w umowie klauzulę odejścia w kwocie 10 mln dolarów. „Xeneizes” złożyli oficjalną ofertę w kwocie 4 mln dolarów. Sam zawodnik bardzo chciałby wrócić do ojczyzny i to może być spory atut mistrzów Argentyny.

Gdyby sprowadzenie byłego bramkarza Newell’s Old Boys okazało się niemożliwe, to opcją rezerwową jest Gerónimo Rulli grający w hiszpańskim Realu Sociedad de San Sebastian. W przypadku wychowanka Estudiantes La Plata w grę wchodziłoby jedynie wypożyczenie, chociaż sam Rulli ostatnio stracił miejsce w wyjściowym składzie.

Trzecią opcją niespodziewanie jest podstawowy bramkarz reprezentacji Kolumbii, David Ospina. Obecnie jest on tylko rezerwowym bramkarzem Arsenalu Londyn gdzie przegrywa rywalizację z Petrem Cechem. W przypadku 29-latka są dwa główne problemy w jego pozyskaniu: wysoki kontrakt indywidualny i limit cudzoziemców. Obecnie wynosi on sześciu obcokrajowców, a „Xeneizes” w tej chwili dysponują tyloma stranieri, a do tego chcą sprowadzić paragwajskiego stopera Gustavo Gómeza z Milanu.

tycsports.com

Facebook Comments

Zostaw odpowiedź