Kto wzmocni Boca przed nowym sezonem?

prasa

Sezon ligowy Boca Juniors zakończyli obroną tytułu mistrzowskiego, a w Copa Libertadores ostatecznie udało im się wyjść z grupy i jesienią będą dalej rywalizowali o główne trofeum. W tej sytuacji władze klubu już teraz rozpoczynają operację wzmocnienia drużyny lub uzupełnienia ewentualnych odejść z drużyny. Poniżej kilka pierwszych medialnych spekulacji.

Wszystkie gwiazdy na niebie i ziemi wskazują, że z klubem pożegna się Cristian Pavón. Skrzydłowy rozegrał kapitalny sezon, znalazł się w szerokiej kadrze na Mundial i zapewne pojedzie do Rosji. Już w ostatnich oknach transferowych oferowano za niego spore pieniądze (m.in. Zenit Sankt Petersburg chciał zapłacić ponad 20 mln euro), a media podawały różne klubu, które są zainteresowane przebojowym młodzieńcem (m.in. Liverpool). Niewykluczone, że udane występy na rosyjskich boiskach jeszcze bardziej wywindują jego cenę i Boca Juniors zarobi na nim krocie. Nic dziwnego, że już teraz poszukiwani są jego następcy.

Dwa pierwsze nazwiska związane z zastąpieniem Pavóna to Ignacio Pussetto z Huracánu i Sebastián Villa z kolumbijskiego Deportes Tolima. Ten pierwszy ma 22 lata i w zakończonym niedawno sezonie wystąpił we wszystkich spotkaniach ligowych i strzelił aż 9 bramek. Jego klauzula odejścia to 8 mln dolarów, a 20% tej kwoty przysługuje poprzedniemu klubowi Atlético de Rafaela. Kolumbijczyk Sebastián Villa ma również 22 lata i w trwającym jeszcze sezonie w 20 spotkaniach strzelił 5 bramek.

Media wspominają również o zakusach na środkowego obrońcę. I tutaj wraca sprawa Paragwajczyka Gustavo Gómeza, który grając jeszcze w Lanús był bardzo blisko Boca Juniors. Ostatecznie trafił do AC Milan, ale tam jest zaledwie graczem rezerwowym. Gracza tego bardzo chce Guillermo Barros Schelotto  wiec władze ponownie spróbują sprowadzić go na La Bombonera. Przy okazji europejskiego tropu pojawiła się utopijna plotka o sondowaniu możliwości sprowadzenia Ezequiel Garay z Valencii, ale wątpliwe jest by 31-letni zawodnik, który ma pewne miejsce w hiszpańskim klubie i w perspektywie grę w Lidze Mistrzów, chciałby powrócić już teraz do ojczyzny.

Media już od jakiegoś czasu wspominają o poszukiwaniach nowego bramkarza. Pisaliśmy już o tym tutaj i wówczas padały nazwiska takich tuzów jak Buffon i Bravo. Teraz media wspominają o Nahuelu Guzmánie z meksykańskiego Tigres UANL. Rezerwowy bramkarz reprezentacji Argentyny ma ważny kontrakt na kolejne dwa lata, ale od jakiegoś czasu Meksykanie planują sprzedać m.in. André-Pierre Gignac i Lucas Zelarayána do klubów brazylijskich wiec być może byliby gotowi również do puszczenia Guzmána do Boca.

tycsport

 

 

Facebook Comments

Zostaw odpowiedź