Kto kolejnym rywalem Boca Juniors?

Copa Libertadores

Dzisiejszej nocy rozegrano ostatnie spotkania fazy pucharowej Copa Libertadores 2018. Losowanie par 1/8 finału odbędzie się 4 czerwca, a mistrzowie Argentyny znaleźli się w grupie drużyn nierozstawionych, gdyż w swojej grupie zajęli drugie miejsce za brazylijskim Palmeiras.

Wszystkie sześć argentyńskich drużyn awansowały z grupy do fazy pucharowej, ale jedynie River Plate wygrali swoją grupę i znaleźli się wśród drużyn rozstawionych, które mecz rewanżowy rozegrają na swoim stadionie. Z racji tego, że przy losowaniu nie obowiązują żadne ograniczenia oznacza to, że istnieje duże prawdopodobieństwo iż “Millonarios” (5/8) trafią na lokalnego rywala. Brak ograniczeń oznacza również, że teoretycznym rywalem Boca może być Palmerias, z którym to rywalem “Bosteros” mierzyli się w grupie.

Drużyny rozstawione:

1º – Palmeiras (Brazylia)

2º – Gremio (Brazylia)

3º – Libertad (Paragwaj)

4º – River Plate (Argentyna)

5º – Cruzeiro (Brazylia)

6º – Corinthians (Brazylia)

7º – Atlético Nacional (Kolumbia)

8º – Santos (Brazylia)

Drużyny z 2. miejsc:

9º – Cerro Porteño (Paragwaj)

10º – Racing Club (Argentyna)

11º – Flamengo (Brazylia)

12º – Independiente (Argentyna)

13º – Atlético Tucumán (Argentyna)

14º – Boca Juniors

15º – Estudiantes La Plata (Argentyna)

16º – Colo Colo (Chile)

Podsumowanie: W fazie grupowej widoczna dominacja Brazylii, która wprowadziła 6 drużyn z 7 które grały (odpadło tylko Vasco da Gama), w tym aż 5 wygrało swoje grupy. Argentyna również spisała się bardzo dobrze, bo awans uzyskały wszystkie ekipy, ale tylko jedna wygrała swoją grupę. Pozostałe 4 miejsca w 1/8 finału to dwie ekipy paragwajskie oraz po jednej kolumbijskiej i chilijskiej. W stosunku do lat poprzednich widać ewidentnie zniżkę formy klubów z Kolumbii.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.