Koszmarna kontuzja Lorda Gago!

Niestety, powrót Fernando Gago do reprezentacji Argentyny po dwuletnim rozbracie zakończył się tragicznie. Kapitan Boca Juniors wszedł na boisko z ławki rezerwowych w 60 minucie eliminacyjnego meczu przeciwko Peru i dosłownie chwilę później zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. Jego przerwa od występów potrwa 6 do 8 miesięcy.

Dokładniej w 63 minucie Gago chcąc wykonać podanie mniej więcej na połowie boiska tak nieszczęśliwie stanął na prawej nodze, że upadł i odniósł jedną z najgorszych kontuzji, jaką może przytrafić się piłkarzowi. Zerwane więzadła krzyżowe w prawym kolanie spowodowały, że 31-latka czeka minimum półroczna rekonwalescencja. To jednocześnie chyba koniec przygody z “Albicelestes” dla Lorda.

Gago opuścił boisko po raz pierwszy utykając, ale o własnych siłach. Po opatrzeniu przez medyków nie poddał się, wrócił na murawę. Trochę potruchtał, lecz przy takim urazie nie było szans kontynuacji gry. W 66 minucie ponownie upadł i chwilę potem zszedł, tym razem permanentnie (ale przynajmniej o własnych siłach). Zastąpił go Enzo Pérez. Diagnoza nie pozostawiła złudzeń….

We wczorajszym towarzyskim meczu z San Martín de San Juan piłkarze Boca (na boisku przegrali 0:1), którzy nie pojechali na zgrupowania reprezentacyjne wyszli na spotkanie z transparentem wyrażającym wsparcie dla klubowego kapitana: “Jesteśmy z Tobą!!!”. FUERZA FERNANDO GAGO!

Przy okazji podsumowanie występów aż siedmiu piłkarzy Boca Juniors powołanych do reprezentacji na październikowe mecze kwalifikacji MŚ w minionej kolejce:

  • Wílmar Barrios (Kolumbia, Boca Juniors) – wszedł na boisko w 86 minucie Kolumbia vs Paragwaj (1:2). Grał krótko i nie spisał się zbyt dobrze.
  • Darío Benedetto (Argentyna, Boca Juniors) – rozegrał pełne 90 minut spotkania Argentyna vs Peru (0:0). Kilkukrotnie mógł strzelić swego pierwszego gola dla reprezentacji, lecz raz minimalnie chybił główką. Zaś bodaj trzykrotnie zatrzymał go świetnie interweniujący peruwiański bramkarz.
  • Edwin Cardona (Kolumbia, Boca Juniors) – wyszedł w podstawowym składzie, grał do 75 minuty w spotkaniu Kolumbia vs Paragwaj (1:2). Aktywnie poczynał sobie podczas kolumbijskich akcji ofensywnych, ale zabrakło mu szczęścia. Jeden groźny strzał jego autorstwa obronił goalkeeper.
  • Frank Fabra (Kolumbia, Boca Juniors) – rozegrał pełne 90 minut starcia Kolumbia vs Paragwaj (1:2). Spisał się całkiem nieźle, ale nie zdołał uchronić swej drużyny przed upokarzającą porażką i obejrzał żółtą kartkę.
  • Fernando Gago (Argentyna, Boca Juniors) – bardzo pechowy mecz dla kapitana Boca Juniors. Po dwóch latach przerwy wrócił do kadry. Wszedł na boisko około 60 minuty, a sześć minut później opuścił je z zerwanymi więzadłami krzyżowymi w kolanie.
  • Nahitan Nández (Urugwaj, Boca Juniors) – wyszedł w podstawowym składzie, grał do 84 minuty konfrontacji Wenezuela vs Urugwaj (0:0). Można dać mu średnią ocenę za występ, zarobił także żółtą kartkę.
  • Pablo Pérez (Argentyna, Boca Juniors) – nie załapał się do kadry meczowej.

Łącznie zagrało sześciu spośród siedmiu rzeczonych futbolistów. Czterech pojawiło się w wyjściowych składach. Dwaj obejrzeli żółte kartki, zaś dwóm futbolistom – Benedetto i Cardonie dopisywała znacząca nieskuteczność.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.