Koronawirus torpeduje rozgrywki!

W nadchodzący weekend miały zostać rozegrane mecze półfinałowe w Copa de Liga Profesional. Jednak nie dojdą one do skutku w pierwotnie wyznaczonym terminie. Rząd argentyński z powodu bardzo dużej liczby zakażeń koronawirusem w całym kraju ogłosił 9-dniową kwarantannę. Nie wiadomo też czy odbędzie się nadchodząca Copa América.

Do 30 maja włącznie nie będzie możliwa organizacja wydarzeń sportowych na terenie Argentyny. Mało tego, w tym czasie zakazane będą nawet treningi!

Półfinały pierwotnie zamierzano rozegrać w nadchodzącą sobotę (Colón vs Independiente) i niedzielę (Boca Juniors vs Racing Club). Areną obu pojedynków miał być Estadio Bicentenario w San Juan na zachodzie kraju.

Póki co zostały one domyślnie przesunięte na 2. czerwca (finał miałby odbyć się 5. czerwca w Santiago del Estero). Nie jest jednak przesądzone, że wówczas właśnie będą one przeprowadzone. To zależy od dalszej sytuacji epidemicznej w Kraju Srebra.

Pod znakiem zapytania stoi także organizacja meczów ostatniej kolejki grupowej Copa Libertadores i Copa Sudamericana, które miały zostać zorganizowane na argentyńskiej ziemi.

Teoretycznie turnieje CONMEBOL otrzymają specjalne pozwolenie na organizację pojedynków w Argentynie przez najbliższe dziewięć dni, ale co z tego, skoro kluby Liga Profesional nawet nie będą mogły legalnie przygotowywać się do starć we własnym kraju!

Nie jest wykluczone, że przedstawiciele ligi argentyńskiej będą musieli trenować i domowe spotkania rozegrać poza własną ojczyzną, czyli tak, jak Kolumbijczycy na początku maja podczas trzeciej kolejki zmagań grupowych w turniejach CONMEBOL.

Ponadto zagrożone stało się przeprowadzenie nadchodzącej Copa América.

Kolumbia już oficjalnie wycofała się ze współorganizacji turnieju ze względu na nieustające zamieszki ludności protestującej najpierw przeciwko podwyżce podatków, a teraz przeciwko złemu, ich zdaniem, obowiązującemu tam systemowi politycznemu.

Wprawdzie kolumbijski minister sportu – Ernesto Lucena jeszcze wysłał do CONMEBOL prośbę o przełożenie imprezy na grudzień br., ale nikła jest szansa, że prośba ta zostanie przyjęta.

Argentyna póki co została sama z rozplanowaniem Copa América 2020+1 na przełomie czerwca i lipca, ale przez zaostrzone tam pandemiczne obostrzenia być może ojczyzna Diego Maradony też nie będzie w stanie podołać wyzwaniom samodzielnej organizacji czempionatu.

Sytuacja jest rozwojowa i musimy czekać na dalsze informacje w tej sprawie.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.