Kontuzje Insui i Oriona

orionPodczas sobotniego spotkania z Huraca w Copa Argentina dwóch zawodników Boca Juniors odniosło kontuzje. Obrońca Emanuel Insúa będzie pauzował przez miesiąc, a bramkarza Augustina Oriona może zabraknąć w inauguracyjnym spotkaniu ligowym z Newell’s Old Boys.

Lewy obrońca urazu nabawił się już w pierwszej połowie spotkania i w 36 minucie musiał zostać zmieniony przez Leandro Marína. Na pomeczowej konferencji prasowej trener Carlos Bianchi  zakomunikował, że to uraz mięśnia łydki, który wyłączy go z gry na ok. miesiąc. Jego absencja może być sporym problemem, bo Marin to prawy obrońca. Nominalnym zmienikiem Insui jest Nahuel Zárate, ale jego zabrakło nawet w kadrze na mecz w San Juan, co może świadczyć o jego bardzo słabej formie. Teoretycznie Bianchi może na prawą stronę obrony przestawić któregoś ze środkowych obrońców. W grę wchodzą Daniel Díaz i Juan Forlín.

Mniej poważnie wygląda uraz Oriona, który naruszył wiązadła w lewym łokciu. Miało to miejsce w 63 minucie, ale bramkarz grał jeszcze z urazem przez prawie pół godziny i dopiero w samej końcówce zmienił go Emanuel Trípodi. W jego przypadku rekonwalescencja nie potrwa tak długo. Ewentualnie może go zabraknąć w pierwszym spotkaniu ligowym z Newell’s Old Boys, które zostanie rozegrane na La Bombonera w najbliższą niedzielę.

espndeportes

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.