Koniec dalszych negocjacji z Riquelme?

angeliciPrezydent Boca Juniors, Daniel Angelici, w wywiadzie dla rozgłośni radiowej La Red stwierdził, że negocjacje w sprawie podpisania kolejnej umowy z Juanem Romanem Riquelme dobiegły końca, a strony nie doszły do porozumienia.

Niestety negocjacje z Riquelme są zakończone. Zaproponowaliśmy mu najwyższy kontrakt w dziejach argentyńskiego futbolu i nic więcej nie możemy zaoferować. To co mu zaproponowaliśmy i tak mocno nadwyrężyłoby nasz budżet, ale byliśmy na to gotowi. Roman jest naszą legendą i idolem i pomimo 36 lat prezentował się bardzo dobrze na boisku. – stwierdził Angelici.

W dalszej części wywiadu Angelici wyjawił co było kością niezgody w negocjacjach i częściowo ujawnił warunki jakie zaoferowano pomocnikowi. Riquelme miał podpisać 1,5 roczny kontrakt ważny do grudnia 2015 roku i to satysfakcjonowało obie strony. Podobnie rzecz się miała z kwotą kontraktu w dolarach jaką pomocnik miał otrzymać. Problemem nie do przeskoczenia okazała się kwestia kursu argentyńskiego pesos do dolara.

W Argentynie zawodnik może otrzymywać wynagrodzenie jedynie w krajowej walucie i tutaj pojawia się problem. Ostatnio argentyńskie pesos w zastraszającym tempie traci na wartości, a krajowi jak kilka lat temu grozi wręcz bankructwo. W tej sytuacji strony spierają się po jakim kursie pesos do dolara będzie wypłacane ewentualne wynagrodzenie Romana. Klub zaoferował mu w 2014 roku przelicznik 10 pesos za 1 dolara i 12 pesos za 1 dolara w 2015 roku.

O powadze sytuacji może świadczyć fakt, że na oficjalnej stronie internetowej klubu opublikowano powyższy wywiad z prezydentem Angelici.

bocajuniors.com.ar – telam.com

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.