Konflikt w Boca

Argentyńskie media donoszą, że trwa konflikt pomiędzy drużyną i częścią członków tzw. Rady Piłkarskiej, do której należy czterech byłych i znanych zawodników Xeneizes i która ma spory wpływ na kreowanie polityki sportowej klubu.

Do Rady Piłkarskiej należy Juan Roman Riquelme, który jednocześnie jest drugim wiceprezydentem klubu, Marcelo Delgado, Jorge Bermúdez i Raúlem Cascini. Według mediów relacje pomiędzy tymi dwoma ostatnimi i zawodnikami nie układa się najlepiej. Iskrzy zwłaszcza na linii Jorge Bermúdez i Carlos Tevez. Kolumbijski były obrońca Xeneizes wielokrotnie w mediach społecznościowych i w mediach uderzał w Apacza.

Carlos Tevez skrytykował pewne posunięcia Rady Piłkarskiej. Przede wszystkim sytuację z Pol Fernandezem. Pomocnik do końca grudnia był wypożyczony do Boca, ale nie chciał przedłużenia umowy i chciał odejść. W tej sytuacji został odsunięty w październiku od drużyny, a jego rola jako defensywnego zawodnika miała olbrzymi wpływ na grę drużyny. Podobna sytuacja pojawiła się w styczniu z Julio Buffarinim. Jego kontrakt wygasa w czerwcu i nie zdecydował się jej przedłużyć. Co prawda nie został odsunięty od drużyny, ale automatycznie został zdegradowany z gracza wyjściowego składu do roli rezerwowego.

Wywiad Teveza w sprawie Fernandeza: – Przybycie Pola do drużyny wypadło bardzo dobrze. W chwili jego odsunięcia drużyna straciła bardzo dużo i odbiło się to na boisku. Dawał nam pewność w defensywie i napędzał ofensywę. Nie udało się go zastąpić. Odsunięcie go w sytuacji gdy miał jeszcze dwa miesiące było wielką niesprawiedliwością.

Jorge Bermudez już jakiś czas temu atakował Teveza w mediach społecznościowych. Nie podobało mu się zdjęcie zrobione przez Carlosa i umieszczonego na instagramie z Danielem Angelici byłym prezydentem Boca Juniors. Podważał jego zaangażowanie w meczach półfinałowych Copa Libertadores z Santosem oraz nazwał go “byłym zawodnikiem” gdy Apacz wahał się w styczniu czy dalej kontynuować karierę.

Zawodnicy podkreślają, że współpraca z Juanem Riquelme i Marcelo Delgado układa się dobrze, ale z pozostałą dwójką już nie. Doszło ostatecznie do spotkania zawodników z Romanem, ale nie wiadomo co strony ustaliły.

 

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.