Kolejna asysta Pavóna w reprezentacji

We wtorek Cristian Pavón rozegrał drugi mecz dla dorosłej reprezentacji Argentyny. Historycznie wyszedł w narodowych barwach od pierwszego gwizdka arbitra i ponownie asystował przy golu Sergio Agüero. Tym razem „Albicelestes” niestety ulegli 2:4 Nigerii.

Skrzydłowy otrzymał od Jorge Sampaoliego szansę wykazania się przez dłuższą ilość czasu, niż w sobotę przeciwko Rosji. Dorobek jednak wywalczył taki sam, czyli jedną asystę. Na boisku przebywał do 77 minuty, gdy zmienił go Diego Perotti. Poza rzeczoną asystą może nie zachwycił, ale niewątpliwie ma lepsze wejście do kadry argentyńskiej, aniżeli Darío Benedetto.

Oto podsumowanie pozostałych pięciu zawodników Boca Juniors w drugiej kolejce listopadowych meczów reprezentacyjnych:

• Wílmar Barrios (Kolumbia, Boca Juniors) – wszedł w 65 minucie starcia Chiny vs Kolumbia (0:4). Zagrał całkiem przyzwoicie.
  • Darío Benedetto (Argentyna, Boca Juniors) – wszedł na drugą połowę meczu Argentyna vs Nigeria (2:4). Nie spisał się zbyt dobrze.
  • Edwin Cardona (Kolumbia, Boca Juniors) – cały mecz Chiny vs Kolumbia (0:4) na ławce rezerwowych.
  • Frank Fabra (Kolumbia, Boca Juniors) – grał do 75 minuty spotkania Chiny vs Kolumbia (0:4). Pomyślne zawody w jego wykonaniu, aczkolwiek rywal był dość mizerny.
  • Nahitan Nández (Urugwaj, Boca Juniors) – cały mecz Austria vs Urugwaj (2:1) na ławce rezerwowych.