Klasyk z Callerim, ale bez Erbesa i kadrowiczów

Zawodnicy Boca Juniors szykują się do prawdopodobnie najważniejszego meczu w tym sezonie, czyli klasyku z San Lorenzo de Almagro. Pojedynek czołowych dwóch zespołów tego sezonu Primera Division de Argentina, jaki najprawdopodobniej rozstrzygnie losy mistrzostwa Argentyny. Jak wiemy “Xeneizes” przystąpią do meczu nieco osłabieni.

Carlos Tévez, Fernando Gago, Nicolás Lodeiro oraz José Pedro Fuenzalida udali się na zgrupowania reprezentacji. Natomiast Cristian Erbes nie zdążył wyleczyć kontuzji i już zapowiedział, że będzie niedyspozycyjny dla trenera Rodolfo Arruabarreny w tę niedzielę.

Ze względu na braki w kadrze meczowej “Vasco” zamieni tradycyjną formację 4-3-3 na klasyczne 4-4-2.

Najmożliwszy skład Boca na klasyk z CASLA to:

Agustín Orión – Gino Peruzzi, Daniel Díaz (C), Fernando Tobio, Nicolás Colazo – César Meli, Andrés Cubas, Rodrigo Bentancur, Pablo Pérez – Jonathan Calleri*, Sebastián Palacios.

* – Calleri w poprzedniej kolejce z Gimnasią La Plata otrzymał czerwoną kartkę za chamskie uderzenie łokciem Osvaldo Barsottiniego. Aczkolwiek będzie mógł wystąpić dzięki art. 225 kodeksu AfA, bowiem czterech graczy Boca powołano na zgrupowania reprezentacyjne.

Jedyny problem taki, iż jeśli 21-letni napastnik pojawi się na boisku przeciwko San Lorenzo to nie będzie mógł zagrać w następnej kolejce, czyli w El Superclásico… na batalię z River wrócą jednak kadrowicze, a więc również Tévez.

Lista rezerwowych prezentuje się następująco: Guillermo Sara – Leandro Marín, Alexis Rolín, Juan Cruz Komar, Fabián Monzón – Franco Cristaldo, Federico Bravo, Tomás Pochettino, Nahuel Cisneros – Cristian Pavón, Andrés Chávez.

Czy ostatnia dwójka tej listy byłaby w stanie zastąpić Calleriego na szpicy? Pavón ostatnio nie dostaje zbyt wielu szans i przesiaduje na ławce, ale Andrés Chávez w ubiegły weekend okazał się wybornym jokerem zapewniając w ostatnich minutach zwycięstwo nad Gimnasią.

***

Natomiast Edgardo Bauza dowodzący San Lorenzo planuje awizować do boju taki skład: Sebastián Torrico – Julio Buffarini, Mario Yepes, Matías Caruzzo, Ramiro Arias – Juan Mercier (C), Enzo Kalinski – Héctor Villalba, Sebastián Blanco, Pablo Barrientos – Martín Cauteruccio.

U “Cuervos” także nie brakuje nieobecnych. Na zgrupowania reprezentacji polecieli Néstor Ortigoza i Emmanuel Más. Poza tym kapitan Leandro Romagnoli leczy kontuzję kolana. Może absencji jest mniej aniżeli w Boca, lecz “El Patón” Bauza zapewne też nie narzeka na kłopot bogactwa.

SanLorenzoTrening

El clásico los débiles (pol. klasyk osłabionych) w niedzielę o godzinie 23:15** na La Bombonera. Czy Boca poradzi sobie w obliczu znacznych osłabień i pokona San Lorenzo pierwszy raz od trzech lat (lub jak kto woli: od czterech meczów) wygrywając bitwę o przysłowiowe sześć punktów?

** – godzina wg czasu środkowoeuropejskiego

Zaznaczmy, że “Xeneizes” nie mają zbyt dobrego bilansu w historii bezpośrednich starć z papieskim klubem i mimo przewagi własnego stadionu tudzież dwóch punktów zaliczki nad rywalem wcale nie przystąpią do tego spotkania jako faworyt. Tu nie ma faworyta.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.