Kibice ponieśli do zwycięstwa

Boca Juniors pokonali na La Bombonera 4:2 Lanús w spotkaniu 15. kolejki Liga Profesional de Fútbol 2021. Na trybunach po raz pierwszy od 19 miesięcy, czyli od czasu zamknięcia stadionów przez COVID-19 zasiedli kibice i ponieśli Xeneizes” do wygranej.

Rzeczywistość wśród „Bosteros” po przegranym Superclásico rozjaśniła się już w następnym spotkaniu. Boca Juniors szybko podniosła się z klęczek, nareszcie dała ofensywny popis i w nawałnicy goli rozbiła 4:2 także ubiegający się o mistrzowską koronę Lanús.

Nie grzeszący wielką skutecznością podczas bieżącego półrocza „Xeneizes” mogli rozpocząć strzelanie już w trzeciej minucie, lecz uderzenie głową występującego przeciw swej poprzedniej ekipie Nicolása Orsiniego, oddane w polu bramkowym obronił Lautaro Morales, powracający między słupki wśród „El Granate”.

Boca przeważała, ale to Lanús jako pierwszy zadał cios. W 23 minucie José López dośrodkował zza linii bocznej szesnastki, dzięki czemu bezpośrednim strzałem zza piątego metra w róg trafił Ignacio Malcorra.

Miejscowi jednak nie zamierzali znów przegrywać po derbowej wtopie i prędko odpowiedzieli. W 32 minucie Edwin Cardona dośrodkował prawą flanką w pole bramkowe, skąd głową pod poprzeczkę wycelował Marcelo Weigandt.

Fantastycznego gola „Xeneizes” zdobyli w 38 minucie, przypieczętowując remontadę. Podczas kontry Agustín Almendra huknął nisko z dystansu, doskonale celując do siatki przy słupku. Bajeczne trafienie!

Zarówno Weigandt, jak i Almendra zanotowali premierowe bramki podczas bieżącej kampanii.

Aktualnie w Boca nie ma żadnego snajpera, który notowałby większe ilości bramek. Najskuteczniejszy jest młodociany napastnik Luis Vázquez.

Pięć minut po przerwie 20-latek przejął futbolówkę w centrum szesnastki i najpierw skutecznie zamarkował strzał, zwodząc pilnującego go obrońcę, a po chwili wolny przymierzył nisko przy słupku, podwyższając zaliczkę gospodarzy.

To trzeci gol Vázqueza podczas trwającego czempionatu. Trzeci jego jednocześnie we wszystkich oficjalnych starciach „Bosteros” podczas tego półrocza. A starć w drugiej połowie 2021 Boca stoczyła już 19!

Mimo to dojrzewający jeszcze snajper z prowincji Catamarca jest samodzielnie najskuteczniejszym graczem Boca w rzeczonym czasie! Niech to najlepiej świadczy o kiepskiej skuteczności wciąż aktualnych mistrzów Argentyny podczas trwającego sezonu…..

Walczący przeciw swemu macierzystej klubowi Carlos Izquierdoz mógł jeszcze bardziej wyśrubować rozmiar przewagi Boca, acz fatalnie spudłował bezpośrednim uderzeniem z okolicy piątego metra.

Kapitan „Genueńczyków” zdobył jedynego gola w poprzednim starciu tych ekip (w maju tego roku) i zadał cios klubowi, jaki go wychował. Tym razem „Cali” tej sztuki nie dokonał.

W 82 minucie Lanús zaliczył kontaktowe trafienie, kiedy doświadczony stoper Diego Braghieri celną główką w polu bramkowym pokonał Agustína Rossiego broniącego tej nocy przeciw byłej drużynie. Dośrodkował mu 17-letni Javier Rodríguez.

Jednakże Boca to nie Independiente i nie pozwoliła sobie wydrzeć dwubramkowej przewagi pod koniec boju. W doliczonym czasie podczas kontrataku Weigandt wywalczył jedenastkę, a wapno na rozstrzygającego batalię gola zamienił Cristian Pavón.

„Kichan” będący na wylocie z La Bombonera wedle medialnych pogłosek zdobył drugiego gola w trwającym sezonie. Zarazem to dopiero drugi po Vázquezie piłkarz Boca, jaki w obecnym półroczu uwzględniając wszystkie oficjalne potyczki zdobył więcej, aniżeli jedną bramkę!

Ogólnie po powrocie z MLS skrzydłowy będący reprezentantem Argentyny na ostatnim Mundialu zaledwie dwukrotnie wpisał się na listę strzelecką. Nie towarzyszy mu znakomita forma, ale chociaż miewa przebłyski.

To pierwszy bój podczas trwającej kampanii, w którym „Azul y Oro” strzelili więcej, aniżeli trzy bramki. Na całe szczęście derbowa wtopa zmotywowała team, a nie załamała go!

W tabeli Boca Juniors znów znalazła się na szóstej lokacie, zgromadziwszy 24 punkty. O obronie mistrzowskiego tytułu raczej można już zapomnieć, lecz to zwycięstwo bardzo przybliżyło „Genueńczyków” do lokaty honorowanej kwalifikacją do Copa Libertadores.

Lanús jest czwarty, ma dwa oczka więcej od chłopców Sebastiána Battaglii.

Boca Juniors vs Lanús 4:2 (2:1)

Gole – 0:1 Ignacio Malcorra (23′), 1:1 Marcelo Weigandt (32′), 2:1 Agustín Almendra (38′), 3:1 Luis Vázquez (50′), 3:1 Diego Braghieri (82′), 4:2 Cristian Pavón (90+4′-pen.)