Karuzela transferowa się zaczęła

prasaKoniec sezonu ligowego dla Xeneizes oznacza początek medialnych spekulacji transferowych dotyczących Boca Juniors. Poniżej kilka najciekawszych z nich.

Boca Juniors sprzedali za 1,7 mln euro młodziutkiego Leonardo Suáreza do hiszpańskiego Villarreal. 18-latek podpisał z Żółtą Łodzią Podwodną kontrakt do czerwca 2020 roku i na początek będzie występował w drużynie Villarreal B. Uważany za bardzo perspektywicznego pomocnika zdążył on już zadebiutować w lidze u trenera Rodolfo Arruabarreny.

***

Wspominałem już, że Xeneizes są bardzo blisko sprowadzenia z hiszpańskiej Malagi 29-letniego Pablo Pérez – czytaj. Ponoć jego przyjście ma zostać dopięte w ciągu najbliższych godzin. W porównaniu do pierwszych informacji zmieniła się jednak kwestia długości wypożyczenia. Teraz media mówią nie o półrocznym, a 18-miesiecznym okresie.

***

Kolejną kandydaturą do wzmocnienia środkowej linii środkowej jest 28-letni kolumbijski pomocnik Giovanni Moreno, któremu właśnie wygasł kontrakt z chińskim Shanghai Shenhua. Były gracz Racing Club dysponuje wiec własną kartą zawodniczą. W Boca Juniors miałby zapewnić lukę po Juanie Romanie Riquelme, który pół roku temu przeniósł się do Argentinos Juniors.

***

Boca Juniors interesują się ponoć również Urugwajczykiem, Brahianem Alemánem, który grającym w Arsenalu de Sarandi strzelił w tym sezonie w lidze 7 bramek. Jego karta zawodnicza należy jednak w połowie do urugwajskiego Defensoru Sporting a druga połowa do Unionu de Santa Fe. Szacuje się, że można by było go wykupić za 1,75 mln dolarów.

***

Pozostali zawodnicy w jakiś sposób łączeni z Boca Juniors to:

  • Lucas Orban, 24-letni skrajny obrońca z Valencii CF – próba jego wypożyczenia jest oceniana jako mrzonki, ze względu na kwestie finansowe;
  • Daniel Bocanegra, 29-letni kolumbijski prawy obrońca z Atletico Nacional;

espndeportes – infobae.com

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.