Kadrowicze „Xeneizes”

1bosteros1

W najbliższy piątek Boca Juniors rozegra mecz 1/16 finału Copa Argentina z San Martín de Tucumán. Trenerzy Barros Schelotto będą musieli poradzić sobie bez piłkarzy wysłanych na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji. Jest ich czterech w trzech reprezentacjach – Cristian Pavón, Nahitan Nández, Wilmar Barrios oraz nowicjusz Sebastián Villa.

W kadrach swoich drużyn narodowych są wszyscy trzej „Bosteros”, którzy uczestniczyli w rosyjskim Mundialu. Pavóna, Nándeza i Barriosa przedstawiać już nie trzeba.

Oprócz wielkiej trójki jest Sebastián Villa. Zasilił Boca Juniors w czerwcu po zdobyciu mistrzostwa własnej ojczyzny z Deportes Tolima. Dla ciemnoskórego 22-letniego skrzydłowego to pierwsze w życiu powołanie do dorosłej reprezentacji Kolumbii, którą po odejściu José Nestora Pekermana tymczasowo dowodzi Arturo Reyes.

Nowy trener postanowił dać szansę obiecującemu grajkowi, który na La Bombonera pełni dziś funkcję zmiennika, ale niewątpliwie stanie się następcą Cristiana Pavóna, gdy „Kichan” zostanie sprzedany do jakiegoś renomowanego europejskiego klubu.

Harmonogram meczów towarzyskich, w których prawdopodobnie wezmą udział „Bosteros”:

ARGENTYNA: 8 września – Gwatemala (Los Angeles – USA, h 5:00), 12 września – Kolumbia (East Rutherford – USA, h 2:00)

KOLUMBIA: 8 września – Wenezuela (Miami Gardens – USA, h 2:00), 12 września – Argentyna (East Rutherford – USA, h 2:00)

URUGWAJ: 8 września – Meksyk (Houston – USA, h 3:30)

Facebook Comments

Zostaw odpowiedź