Jorge Almiron zrezygnował

Embed from Getty ImagesTrener Jorge Almiron zrezygnował z funkcji trenera Boca Juniors. Decyzję taką podjął po przegranym finale Copa Libertadores 2023. Jego obecny kontrakt i tak wygasał z końcem bieżącego roku. Drużynę w ostatnich meczach w tym sezonie poprowadzi dotychczasowy trener rezerw Mariano Herrón.

Drużyna Boca Juniors wróciła z Rio de Janeiro wieczorem czasu argentyńskiego. Do szatni wesprzeć drużynę z wizytą udał się wiceprezydent Juan Roman Riquelme w towarzystwie czterech członków Rady ds. Piłki Nożnej, Jorge Bermúdezem, Mauricio Serną, Raúlem Cascinim i Marcelo Delgado. Wówczas Almiron poprosił Romana na prywatną rozmowę, podczas której poinformował go o swojej decyzji.

Jorge Almiron objął drużynę 10 kwietnia br. i dwa dni później w debiucie przegrał na wyjeździe 0:1 z San Lorenzo. Jego bilans za sterami Boca Juniors to 17 zwycięstw, 13 remisów i 13 porażek (skuteczność 49,6%). Bilans spotkań wyjazdowych to 6 zwycięstw, 7 remisów i 10 porażek (skuteczność 36,2%) jasno pokazuje, że poza La Bombonerą drużyna prezentowała się bardzo słabo. Awans do finału Copa Libertadores był zapewne sukcesem, ale w fazie playoff Bosteros nie wygrali żadnego meczu, a trzech rywali Nacional Montevideo, Racing Club i Palmeiras eliminowali po rzutach karnych.

Na plus dla Almirona trzeba zaliczyć znalezienie solidnego następcy dla bramkarza Agustína Rossiego. Sergio Romero prezentuje się znakomicie, nie łapie kontuzji i jeszcze lepiej broni rzuty karne od poprzednika. Pod jego skrzydłami odkryty został talent Valentína Barco, a 21-letni Ignacio Fernández po odejściu Alana Vareli stał się jego godnym następcą w środku pola. Jako pierwszy również dostrzegł u Luisa Advinculi walory ofensywne i często zamiast na prawej obronie ustawiał go jako prawego skrzydłowego.

Co do jego tymczasowego następcy Mariano Herróna, który poprowadzi drużynę już w środę w wyjazdowym meczu z San Lorenzo, to prowadził już pierwszą drużynę 3-krotnie. Miało to miejsce na na przełomie marca i kwietnia po odejściu Hugo Ibarry i przed objęciem posady przez Almirona. Pod jego wodzą Xeneizes w lidze pokonali u siebie 3:0 Barracas Central, zremisowali bezbramkowo na wyjeździe z Monagas w Copa Libertadores i przegrali 1:2 z Colon Santa Fe w lidze na La Bombonera.

telam.com

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.