Jest oferta Xeneizes za Miltona Casco

Prezydent Newell’s Old Boys, Fernando Lorente, potwierdził w mediach, że Boca Juniors złożyli oficjalną ofertę za 26-letniego obrońcę Miltona Casco. Równocześnie dodał, że jego klub interesuje jedynie transfer definitywny i to za gotówkę. Planem awaryjnym jest Matías Rodríguez z Sampdorii Genua.

Boca Juniors prawdopodobnie opuści w styczniu Emanuel Insúa, którym interesuje się kilka klubów z Europy. Xeneizes poszukują wiec zawodnika na lewą stronę defensywy, który walczyłby o miejsce w składzie z Nicolásem Colazo, który zresztą może również grać w pomocy. Pierwszym wyborem stał się 26-letni obrońca Newell’s Old Boys, Milton Casco. Problem w tym, że władze Boca prawdopodobnie chcą nabyć część praw do jego karty zawodniczej lub w ramach transakcji zaoferować w rozliczeniu, któregoś/któryś ze swoich zawodników. Na to nie chce się jednak zgodzić prezydent Newell’s, Fernando Lorente, który potwierdził oficjalną ofertę Bosteros, ale zaznaczył, że interesuje go wyłącznie transfer definitywny i to za gotówkę, a za swojego gracza oczekuje ok. 4 mln dolarów.

W mediach pojawił się również “plan B”, którym jest 28-letni Matías Rodríguez, który ostatnio gra na wypożyczeniu w brazylijskim Grêmio Porto Alegre, a którego kartą zawodniczą dysponuje włoska Sampdoria Genua. Wychowanek akademii Boca Juniors udzielił wywiadu w mediach, w którym stwierdził, że marzy o grze dla Xeneizes i rozmawiał już w tej sprawie ze swoim agentem. Obaj są gotowi zrobić wszystko, by pomóc władzom Boca w negocjacjach z Sampdorią i Grêmio, w którym to klubie okres wypożyczenia z Włoch mija w czerwcu 2015 roku. W jego przypadku również głównym problemem mogą być pieniądze, gdyż Sampdoria kupując go w styczniu 2013 roku zapłaciła Universidad de Chile za niego 4,2 mln dolarów.

W mediach pojawiły się również plotki o zainteresowaniu ze strony Boca Juniors napastnikiem Lucasem Alario z Colon de Santa Fe. Sam zainteresowany potwierdził je w mediach. 22-latek w ostatnim sezonie Nacional B strzelił 6 bramek dla swojej drużyny. Niestety i w jego przypadku media podają, że kwota transferu jest ogromna jak na argentyńskie warunki i wynosi 5 mln dolarów.

infobae.com

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.