Jan Hurtado oficjalnie w Boca!

HurtadoVen

Pierwszy raz w historii dla Boca Juniors występować będzie Wenezuelczyk! Wczoraj 19-letni napastnik z tegoż kraju – Jan Hurtado zaliczył testy medyczne i oficjalnie został nowym piłkarzem “Xeneizes”.

Najpopularniejszy klub Argentyny zapłaci za Jana Hurtado kwotę 3,8 milionów dolarów (125 tysięcy dolarów z tej sumy trafi do macierzystego teamu futbolisty – Deportivo Táchiry). Boca pozyska jedynie połowę jego karty zawodniczej. Co ciekawe, w ostatniej chwili do walki o sprowadzenie utalentowanego nastolatka włączyła się włoska Genoa CFC, a więc kibicowska zgoda Boca. “Rossoblu” zaoferowali dotychczasowemu klubowi Wenezuelczyka, czyli Gimnasii La Plata więcej, bo aż 7 milionów euro.

Oczywiście zarząd laplateńskiego klubu pierwotnie zaakceptował propozycję Włochów, przez co pojawił się problem dla “Niebiesko-Złotych” ze sprowadzeniem Hurtado. Sam ciemnoskóry atakujący, który rok temu strzelił gola Boca w Pucharze Argentyny jednak nieodparcie pragnął wzmocnić klub z La Bombonera.

Dlatego poprosił zarząd Gimnasii o przyjęcie oferty Boca mimo, że pieniądze oferowane przez “Bosteros” są niższe, od tych, które była gotów zapłacić Genoa. Prezes laplateńczyków – Gabriel Pellegrino uszanował wolę piłkarza i zgodził się na mniejsze pieniądze za transfer dla dobra młodego napastnika.

Jako rekompensatę przyjęcia mniejszej kasy Gimnasia otrzyma aż połowę kwoty ewentualnej przyszłego transferu Hurtado. A kto wie ile wart będzie Wenezuelczyk w nieodległej przyszłości….

Hurtado przeszedł już testy medyczne, podpisał czteroletni kontrakt z “Azul y Oro” i otrzymał własną klubową koszulkę. Jest pierwszym wenezuelskim piłkarzem, który oficjalnie zagra dla Boca Juniors. To drugie wzmocnienie ekipy Gustavo Alfaro w tym okienku transferowym po wypożyczeniu na rok Alexisa MacAllistera.

Hurtado

Inne informacje transferowe:

Dodajmy, że prezes klubu Daniel Angelici poleciał do stolicy Portugalii, aby zwieńczyć negocjacje z Benfiką o Eduardo Salvio. Akurat jutro skrzydłowy o przydomku “Toto” będzie obchodził swoje 29. urodziny, więc być może jako prezent z ich okazji otrzyma transfer na La Bombonera.

Boca chce wypożyczyć Salvio na rok, aczkolwiek lizboński klub zamierza zarobić więcej na epizodycznym reprezentancie Argentyny, więc woli sprzedać jakąś część jego karty.

******

Jeśli chodzi o kwestie emigracyjne – Olympique Marsylia oficjalnie złożył “Genueńczykom” ofertę za piłkarza, którego Hurtado ma zastąpić na La Bombonera. Francuzi znad Lazurowego Wybrzeża proponują 12 milionów dolarów za Darío Benedetto, który w kontrakcie wpisaną klauzulę odejścia w wysokości 21 milionów “zielonych”.

******

Były szkoleniowiec “Xeneizes” – Guillermo Barros Schelotto trenujący obecnie jankeski Los Angeles Galaxy zamierza skaperować do obecnie prowadzonej drużyny swojego byłego podopiecznego – Cristiana Pavóna (klub z MLS oferuje 12 milionów dolarów za połowę karty “Kichana”, którego klauzula odejścia wynosi aż 50 milionów $ – chociaż 23-letni skrzydłowy raczej nie jest wart aż tak wielkiej forsy). Pavón najpewniej odejdzie z Boca, jeśli uda się pozyskać wspomnianego Salvio.

******

Na koniec wspomnijmy, iż włoska AS Roma chce sprowadzić za 18 milionów dolarów 19-letniego wychowanka “Bosteros” – Agustína Almendrę. Młody pomocnik ma ustaloną w swojej umowie klauzulę odejścia opiewającą na 30 milionów dolarów, ale niewątpliwie zarząd Angeliciego jest gotów sprzedać go za nieco mniejszą opłatą.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.