J. Wilstermann vs Boca Juniors – wt. 1:30

W nocy z wtorku na środę czasu polskiego Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z boliwijskim Club Jorge Wilstermann w pierwszym spotkaniu fazy grupowej Copa Libertadores 2019. Mecz zostanie rozegrany w na stadionie Sudamericano Félix Capriles Sainz w mieście Cochabamba, który jest położony na wysokości 2582 metrów nad poziomem morza.

„Xeneizes” po porażce w finale zeszłorocznego Pucharu Wyzwolicieli z River Plate ponownie rozpoczynają rywalizację z nadzieją na wywalczenie 7. triumfu w tych rozgrywkach, na które czekają od 2007 roku. Los przydzielił ich do grupy G, w której ich rywalami będzie Athletico Paranaense (Brazylia), Jorge Wilstermann (Boliwia) i Deportes Tolima (Kolumbia).

Club Jorge Wilstermann awansował do fazy grupowej Copa Libertadores jako triumfator boliwijskiej Apertury 2018. W rozgrywkach tych uczestniczył już 18-krotnie i jego największe osiągnięcie to półfinał w roku 1981. Klub z Cochabamby może się pochwalić 7 tytułami mistrzowski w Boliwii. Powstał on w 1949 roku z inicjatywy pracowników Lloyda Aero Boliviano, jego nazwa pochodzi od znanego boliwijskiego lotnika Jorge Wilstermanna.

Gospodarzy prowadzi hiszpański trener Miguela Angela Portugal, którego posada wisi ponoć na włosku po ostatnich słabych występach. W pięciu ostatnich meczach ligowych Jorge Wilstermann odniósł tylko 1 zwycięstwo, 1 mecz zremisował i aż w 3 poniósł porażki. Dzisiejszy mecz może wiec być dla niego przysłowiowym „być albo nie być”. Dodatkowego smaczku rywalizacji dodaje fakt obecności w składzie gospodarzy byłego gracza „Xeneizes”, Cristiana „Pochi” Cháveza, który zapewne zrobi wszystko by udowodnić, że w 2013 roku popełniono błąd oddając go do Lanús.

Przypuszczalne składy

Jorge Wilstermann (4-4-2):
Arnaldo Gimenez – Alejandro Meleán, Alex Silva, Edward Zenteno, Juan Aponte – Fernando Saucedo, Víctor Melgar, Sebastián Galindo, Cristian Chávez – Gilbert Álvarez, Seginho

Boca Juniors (4-4-2):
Esteban Andrada – Julio Buffarini, Lisandro López, Carlos Izquierdoz, Emmanuel Más – Jorman Campuzano, Iván Marcone, Agustín Almendra, Mauro Zárate – Carlos Tévez, Darío Benedetto

Sędzia:  Julio Bascuñán (Chile)

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

 

Numery zawodników Boca Juniors w Copa Libertadores:

1-Esteban Andrada

2-Paolo Goltz

3-Emmanuel Mas

4-Julio Buffarini

5-Agustín Almendra

6-Junior Alonso

7-Cristian Pavón

8-Julián Chicco

9-Darío Benedetto

10-Carlos Tevez

11-Agustín Obando

12-Marcos Díaz

13-Kevin Mac Allister

14-Nicolás Capaldo

15-Nahitan Nández

16-Adrián Sánchez

17-Ramón Ábila

18-Frank Fabra

19-Mauro Zárate

20-Lisandro López

21-Jorman Campuzano

22-Sebastián Villa

23-Iván Marcone

24-Carlos Izquierdoz

25-Aaron Molinas

26-Gastón Ávila

27-Brandon Cortes

28-Manuel Roffo

29-Marcelo Weigandt

30-Emanuel Reynoso

Facebook Comments

Zostaw odpowiedź