Independiente vs Boca Juniors – pon. 01:00

Dzisiejszej nocy czasu polskiego Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe w ligowym klasyku z Independiente w spotkaniu 23. kolejki Superliga Argentina 2017/2018. „Xeneizes” niezależnie od wyniku pozostaną liderem rozgrywek, ale po wczorajszej wygranej rewelacyjnego Godoy Cruz ich przewaga zmalała do 4 punktów.

Boca Juniors wciąż mają komfortową sytuację w kontekście obrony tytułu mistrzowskiego. Do końca rywalizacji pozostało im jeszcze 5 kolejek ligowych, a nawet w razie porażki w dzisiejszym meczu będą wciąż mieli 4 oczka przewagi. Nie powinni jednak się tym asekurować, bo rewelacyjny Godoy Cruz jest w ewidentnym gazie, a „Xeneizes” w ostatnich spotkaniach grają co najwyżej przyzwoicie. W ubiegłej kolejce sensacyjnie ulegli u siebie Defencia y Justicia, by w tygodniu zremisować na wyjeździe w prestiżowym meczu fazy grupowej Copa Libertadores z Palmeiras. Mecz ten niestety trzech „Bosteros” przypłaciło urazami. Paolo Goltz i Edwin Cardona nie zostali ujęci w kadrze meczowej na dzisiejszy mecz, a Carlos Tevez prawdopodobnie rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.

Trener Guillermo Barros Schelotto biorąc pod uwagę powyższe problemy zdrowotne wspomnianej trójki graczy i zmęczenie innych dokona kilku zmian w wyjściowym składzie. Za Goltza na środku obrony zagra Santiago Vergini, w pomocy Nahitan Nández zajmie miejsce Cardony, na lewej obronie Emmanuel Más zastąpi Franka Fabrę, w ataku Walter Bou zluzuje Ramóna Ábilę, a młody Agustín Almendra zagra zamiast Emmanuela Reynoso.

Independiente w najbliższym tygodniu zagra bardzo ważny mecz z Corinthians u siebie w fazie grupowej Copa Libertadores i powinno zainkasować w nim komplet punktów by nie stracić szansy na wyjście z grupy. Mimo to trener Ariel Holan nie zamierza oszczędzać kluczowych graczy na prestiżowy mecz z Boca Juniors. Oficjalnie nie ogłosił jeszcze wyjściowego składu stad media argentyńskie podają kilka niewiadomych, które ujęliśmy w podaniu poniżej przewidywanego składu wyjściowego.

„Los Diablos Rojos” w lidze aktualnie zajmują 6. miejsce z 11 oczkami straty do liderującej Boca. Wygrana w dzisiejszym meczu dałaby im awans na 5. pozycję dającą prawo gry w el. przyszłorocznego Copa Libertadores, a w razie potknięcia Talleres nawet na 4. pozycję dającą bezpośrednią kwalifikację. Nic dziwnego wiec, że gospodarze nie odpuszczają rywalizacji ligowej na rzecz pucharowej.

 

Kadra Boca na mecz:

Bramkarze: Guillermo Sara, Agustín Rossi
Obrońcy: Lisandro Magallán, Leonardo Jara, Frank Fabra, Julio Buffarini, Emmanuel Más, Santiago Vergini, Agustín Heredia
Pomocnicy: Wilmar Barrios, Emanuel Reynoso, Pablo Pérez, Nahitan Nandez, Agustín Almendra, Gonzalo Maroni
Napastnicy: Cristian Pavón, Ramón Ábila, Walter Bou, Cristian Espinoza

Przypuszczalny skład:

Independiente (4-3-3):
Martín Campaña – Fabricio Bustos (Jonas Gutiérrez), Nicolás Figal, Alan Franco (Fernando Amorebieta), Gastón Silva – Juan Sánchez Miño (Jonas Gutiérrez), Nicolás Domingo, Fernando Gaibor – Gonzalo Verón, Silvio Romero, Leandro Fernández (Emmanuel Gigliotti)

Boca Juniors (4-4-2):
Agustín Rossi – Leonardo Jara, Santiago Vergini, Lisandro Magallań, Emanuel Más – Nahitan Nández, Wilmar Barrios, Pablo Pérez, Agustín Almendra – Cristian Pavón, Walter Bou

Sędzia: Darío Herrera

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Zostaw odpowiedź