Ind. Medelin vs Boca Juniors – pt. 2:00

W nocy z czwartku na piątek polskiego czasu Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z kolumbijskim Independiente Medelin w meczu 4. kolejki fazy grupowej Copa Libertadores. Wygrana mocno zbliżyłaby Xeneizes do zajęcia pierwszego miejsca w grupie, gdyż dwa ostatnie spotkania grupowe zagrają na La Bombonera.

Teoretycznie faworytem spotkania są Bosteros, gdyż zmierzą się z ostatnią drużyną w tabeli grupy H, która jeszcze nie zdobyła żadnego punktu i przegrała w marcu na La Bombonera 0:3. Rywala nie można jednak lekceważyć, bo to dla niego ostatnia szansa by zachować cień szansy na walkę o awans z grupy, a taka się pojawiła po wygranej Caracas 2:1 z Libertad ostatniej nocy. Tabela aktualnie wygląda tak:

  1. Boca Juniors             – 7 pkt. – 3 mecze
  2. Caracas                      – 7 pkt. – 4 mecze
  3. Libertad                     – 6 pkt. – 4 mecze
  4. Independiente          – 0 pkt – 3 mecze

Boca Juniors i inne argentyńskie drużyny wciąż nie rozgrywają meczów ligowych. Bosteros mimo to w zeszłym tygodniu pewnie ograło na wyjeździe 2:0 liderujący wówczas Libertad i to bez obecności trenera Miguela Angela Russo, który będąc w grupie ryzyka w dobie epidemii koronawirusa pozostał w Buenos Aires. Drużynę poprowadził wiec jego asystent Leandro Somoza, który również dzisiaj wcieli się w rolę pierwszego trenera Xeneizes.

Przed meczem z Libertad Bosteros byli tuż po wykryciu kilkunastu przypadków zarażenia koronawirusem i choć tuż przed meczem większość graczy miała już wyniki negatywne to kilku z nich nie poleciało do Asuncion. Teraz już takich problemów nie było, ale media spekulują, że wyjściowa jedenastka Xeneizes będzie wyglądała identycznie jak w meczu z Libertad.

Przypuszczalne składy:

Independiente Medelin:
Andrés Mosquera Marmolejo – Didier Delgado, Jesús Murillo, Andrés Cadavid, Juan David Mosquera – Walter Rodríguez, Javier Reina, Yulian Gómez, Edwin Mosquera – Leonardo Castro, Carlos Monges.

Boca Juniors:
Esteban Andrada – Leonardo Jara, Carlos Zambrano, Carlos Izquierdoz, Emmanuel Mas – Eduardo Salvio, Guillermo Fernández, Jorman Campuzano, Gonzalo Maroni – Carlos Tevez, Franco Soldano.

Sędzia: Augusto Aragón (Ekwador).

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.