Huracan vs Boca Juniors – nd. 0:30

Dzisiejszej nocy czasu polskiego Boca Juniors zagrają na wyjeździe z Huracánem w spotkaniu 26. kolejki sezonu Primera División de Argentina 2016/17. “Xeneizes” muszą to spotkanie wygrać, by do końca rozgrywek tylko od nich zależała kwestia zdobycia mistrzostwa.

Liderujący “Bosteros” mają w tej chwili 4 pkt. przewagi nad River Plate, 6 oczek nad San Lorenzo i 7 nad Independiente. Jednak największy wróg Boca ma jedno spotkanie zaległe i w tej sytuacji przewaga wobec nich może się zmniejszyć do zaledwie oczka. W tej sytuacji Boca Juniors w każdym kolejnym spotkaniu muszą walczyć o komplet punktów by nie musieć oglądać się na to, co zrobi ich najgroźniejszy i odwieczny rywal.

Gospodarze aktualnie zajmują 24. pozycję w tabeli, ale biorąc pod uwagę tabelę decydującą o spadku wciąż nie są pewni miejsca w Primera División gdyż różnice między 24. Huracánem a 27. Temperley nie są duże. To oznacza, że zapewne mocno postawią się aspirującym do mistrzostwa “Genueńczykom”.

Trener Guillermo Barros Schelotto dokona jednej zmiany w wyjściowym składzie w porównaniu do ostatniego meczu z Newell’s Old Boys. W środku obrony za kontuzjowanego Juana Manuela Insaurralde zagra Lisandro Magallán. Jest to swego rodzaju niespodzianka, bo Magallán ostatni raz w wyjściowym składzie u obecnego trenera Boca zagrał 8 listopada 2015 roku  (z Rosario Central), a od tamtego czasu “zagrał” w jednym meczu ligowym (8 minut w listopadzie 2016 roku przeciwko San Lorenzo).

Na ławce zasiądzie natomiast Santiago Vergini, który wystąpił jako podstawowy obrońca w 24. pierwszych meczach ligowych “Bosteros” w tym sezonie. Trener posadził go na ławkę po tragicznym Superclásico w jego wykonaniu.

Pewną niewiadomą jest forma Fernando Gago, który od środy walczył z wysoką gorączką i wymiotami. Występ kapitana “Xeneizes” w tym meczu stał pod znakiem zapytania, ale ostatecznie znalazł się w kadrze meczowej i jest ponoć gotowy do gry.

W ekipie gospodarze praktycznie również bez zmian w wyjściowym składzie. Wraca jedynie do gry kontuzjowany i doświadczony pomocnik Daniel Montenegro.

Kadra Boca Juniors na mecz:

Bramkarze: Agustín Rossi, Axel Werner.

Obrońcy: Fernando Tobio, Santiago Vergini, Lisandro Magallán, Frank Fabra, Jonathan Silva, Gino Peruzzi, Leonardo Jara.

Pomocnicy: Wilmar Barrios, Fernando Zuqui, Pablo Pérez, Junior Benítez, Fernando Gago, Gonzalo Maroni.

Napastnicy: Cristian Pavón, Darío Benedetto, Nazareno Solís, Walter Bou.

Przypuszczalne składy:

Huracan (4-2-3-1):
Marcos Díaz – Nicolás Romat, Mario Risso, Martín Nervo, Lucas Villalba – Matías Fritzler, Lucio Compagnucci – Mariano González, Daniel Montenegro, Alejandro Romero Gamarra – Norberto Briasco. 

Boca Juniors (4-4-2):
Agustín Rossi – Gino Peruzzi, Lisandro Magallán, Fernando Tobio, Jonathan Silva – Leonardo Jara, Wilmar Barrios, Fernando Gago, Pablo Pérez – Cristian Pavón, Darío Benedetto. 

Sędzia: Darío Herrera.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.