Hit a raczej kit na remis…

Boca Juniors zremisowali na La Bombonera 1:1 z Argentinos Juniors w spotkaniu 15. kolejki Superliga Argentina. Obie ekipy dzięki podziałowi punktów wciąż wspólnie dzierżą fotel lidera, ale najwięcej na tym zyskało River Plate, które wczoraj pokonało 3:2 na wyjeździe Newell’s. Millonarios tracą teraz do liderów 2 oczka, ale mają jeden mecz zaległy i mogą się czuć “wirtualnym” liderem.

Wydaje się, że głównym wydarzeniem meczu była kampania wyborcza przed wyborami do władz klubu, które odbędą się w przyszłą niedzielę 8 grudnia. Była to wiec ostatnia okazja by przy okazji meczu na La Bombonera w jakiś sposób się zaprezentować potencjalnym wyborcom. Skrzętnie skorzystał z tego Juan Roman Riquelme, który startuje z opozycyjnego bloku Jorge Amora Ameala i w razie jego wygranej zostanie jednym z dwóch wiceprezydentów. Jego przeciwnicy również dali znać o sobie, bo na stadionie rozrzucano ulotki imitujące dolary z wizerunkiem Romana. W ten sposób sugerowano, że Roman dał się sprzedać za poparcie.

Co do samego meczu to był on nudny jak przysłowiowe flaki z olejem, a sytuacji bramkowych było w nim jak na lekarstwo. Początkowo lepsze wrażenie robili goście, ale z czasem gospodarze się otrząsnęli i objęli prowadzenie po główce Ramona Abilii w 29. minucie. Niestety na początku drugiej połowy w 54. minucie do wyrównania doprowadził urugwajski weteran i były gracz Boca, Santiago Silva. Do końca meczu żadna ze stron nie zagroziła już poważnie bramkarzom i można powiedzieć, że mamy “dwóch zabitych”. Co prawda obie ekipy wciąż wspólnie liderują z 29 pkt. na koncie, ale jeżeli Lanus pokona jutro na wyjeździe Arsenal Sarandi to zbliży się na jeden punkt, a największym wygranym tej kolejki są Millonarios, którzy po nieprawdopodobnym meczu wygrali 3:2 na wyjeździe z Newell’s Old Boys, choć przegrywali już 0:2. River Plate traci co prawda 2 oczka, ale ma zaległy mecz wyjazdowy z Independiente. Rozegra go jednak dopiero 19 stycznia 2020 roku wiec Boca Juniors w razie wygranej za tydzień na wyjeździe z Rosario Central będą liderem w okresie przerwy letniej (w Argentynie wkrótce zacznie się lato).

Boca Juniors vs Argentinos Juniors – 1:1 (1:0)
1:0 Ramon Abila (29′)
1:1 Santiago Silva (54′)