Hernán Barcos łączony z Boca

Nazwisko kolejnego napastnika pojawiło się w argentyńskich mediach w kontekście wzmocnienia Boca Juniors. Tym razem jest nim Hernán Barcos występujący obecnie w brazylijskim Grêmio Porto Alegre.

Argentyński napastnik sam potwierdził w wywiadzie dla Un Buen Momento o zainteresowaniu ze strony Boca Juniors, którego przedstawiciele kontaktowali się z jego bratem i zarazem menadżerem. 30-letni gracz stwierdził, że byłoby dla niego wielkim zaszczytem grać w tak wielkim klubie, ale wpierw do porozumienia musiałyby dojść oba kluby, bo ma on ważny kontrakt z Grêmio do lutego 2016 roku.

Barcos to prawdziwy obieżyświat. W 2004 roku zaczynał karierę w Racing Club, gdzie grał formalnie do 2009 roku. W tym czasie był jednak wypożyczany kolejno do paragwajskiego Guarani, ekwadorskiego Olmedo, serbskiej Crvenej Zvezdy Belgrad, Huracanu i dwóch klubów chińskich Shanghai Shenhua, Shenzhen Asia Travel. W 2010 roku związał się z ekwadorskim LDU Quito i w tym okresie strzelił 38 bramek w 64 spotkaniach. Dzięki temu w styczniu 2012 roku został kupiony przez brazylijskie Palmeiras (kwoty nie ujawniono). To nie był jednak szczęśliwy wybór, bo jego nowa drużyna po sezonie została zdegradowana do Serie B. Hernan ciągle jednak był skuteczny i strzelił 14 bramek w 29 spotkaniach. To zaowocowało początkiem 2013 przenosinami do Grêmio Porto Alegre z którym związał się trzyletnim kontraktem.

canchallena.lanacion.com.arFacebook Comments

Komentarze są wyłączone.