Godoy Cruz vs Boca Juniors – nd. 21:00

W niedzielny wieczór czasu polskiego Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z Godoy Cruz w spotkaniu 3. kolejki sezonu Primera División 2016/17.

Xeneizes czeka trudny egzamin na stadionie Malvinas Argentinas w Mendozie. Po porażce 0:1 w pierwszej kolejce z Lanus na wyjeździe Bosteros tydzień temu rozbili u siebie 3:0 Belgrano. Drużyna z Kordoby grała jednak w dużej mierze rezerwowym składem, a Boca straciła w tym meczu Carlosa Teveza, który otrzymał czerwony kartonik za obrazę słowną sędziego. Sąd Dyscyplinarny AFA zawiesił Apacza na 3 spotkania i dzisiaj trener Guillermo Barros Schelotto będzie musiał radzić sobie bez swojej gwiazdy i kapitana.

Godoy Cruz rozgrywki zaczęło również od zwycięstwa i przegranej. Najpierw u siebie pokonało 1:0 Huracan, a w poprzedniej kolejce uległo na wyjeździe 0:2 Independiente. Ekipa Sebastiána Méndeza na początku sierpnia awansowała podobnie jak Boca do 1/8 finału Copa Argentina wygrywając 1:0 z Banfield. Tak wiec teoretycznie wszystko w tym meczu może się zdarzyć, choć bukmacherzy trochę więcej szans na wygraną dają Bosteros.

Podstawowe pytanie odnośnie składu wyjściowego Bosteros to kto zastąpi Carlosa Teveza. Na trzy miejsca tuż za jednym napastnikiem kandyduje czwórka graczy, Zuqui, Pavon, Centurion i Carizzo. W porównaniu do meczu z Belgrano dojdzie również do zmiany w ataku, gdzie Waltera Bou zastąpi powracający po drobnej kontuzji Dario Benedetto.

Godoy Cruz wygrało u siebie 7 z ostatnich 8 spotkań na Malvinas Argentinas, a 4 ostatnie spotkania wygrało. Ostatni raz przegrało u siebie na początku kwietnia br. z San Lorenzo 0:1. Do wyjściowego składu wraca ekwadorski napastnik Jaime Ayoví, który w ostatnim meczu pauzował za kartki i który zastąpi Maximiliano Sigalesa. Ponadto z powodów taktycznych w pomocy zamiast Fabrizio Angileriego zagra ktoś z pary Angel González i Fabián Henríquez.

Przypuszczalne składy

Godoy Cruz: 4-4-2
Rodrigo Rey – Luciano Abecasis, Pablo Alvarado, Diego Viera, Marcelo Benítez – Angel González (Fabián Henríquez), Juan Andrada, Guillermo “Pol” Fernández, Facundo Silva – Jaime Ayoví, Santiago García.

Boca Juniors: 4-2-3-1
Guillermo Sara – Gino Peruzzi, Santiago Vergini, Fernando Tobio, Frank Fabra – Andrés Cubas, Pablo Pérez – Fernando Zuqui (Cristian Pavón), Ricardo Centurión, Cristian Pavón (Federico Carrizo) – Darío Benedetto.

Sędzia: Patricio Loustau.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

2 komentarzy do "Godoy Cruz vs Boca Juniors – nd. 21:00"

  1. RobsonUnited's Gravatar RobsonUnited
    18 września 2016 - 12:25 | Link

    Cięzki mecz się zapowiada, tym bardziej, że cienias Benedetto w ataku…

  2. Ed's Gravatar Ed
    18 września 2016 - 22:33 | Link

    Ale na szczęście mamy Pavona i mamy świetnych bocznych obrońców 😀

Komentarze są wyłączone.