Gino Peruzzi kolejnym wzmocnieniem

Gino PeruzziPrezydent Daniel Angelici w wywiadzie dla Radio Belgrano potwierdził, że prawy obrońca Gino Peruzzi będzie zawodnikiem Boca Juniors.

22-latek przez ostatnie 1,5 roku grał we włoskiej Catani. W ciągu najbliższych dni ma on przylecieć do Buenos Aires i dopiąć wszystkie szczegóły transferu. Media podają, że Xeneizes zapłacą za niego ok 4 mln dolarów, ale większą częścią tej kwoty będzie 21-letni Gonzalo Escalante, który od pół roku przebywa na wypożyczeniu w tym klubie.

Gino Peruzzi jest wychowankiem Velezu Sarsfield, w barwach którego w listopadzie 2011 roku zadebiutował w Primera Division. W sumie do sierpnia 2013 roku rozegrał dla El Fortineros 45 spotkań i strzelił 1 bramkę. W sierpniu 2013 roku został kupiony przez Catanię za ok 4 mln euro. Dla włoskiego klubu zagrał w 21 oficjalnych spotkaniach i strzelił 1 gola (w trwającym sezonie Serie B zagrał w 11 meczach). Ma w swoim dorobku 4 występy w reprezentacji Argentyny.

Media donoszą również, że władze Boca negocjują z trzema innymi defensorami, Fernando Tobio (Palmeiras), Luciano Fabián Monzón (Catania) oraz Alvaro Pereira (FC Sao Paulo).

telam.com – wikipedia.es

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.