Gimnasia La Plata vs Boca Juniors – sob. 22:45

laplata

W sobotę późnym wieczorem czasu polskiego Boca Juniors zmierzą się na z Gimnasią La Plata w spotkaniu 10. kolejki Superliga Argentina 2018/2019. „Xeneizes” po raz kolejny zagrają rezerwowym składem, gdyż podstawowi zawodnicy odpoczywać będą przed rewanżowym spotkaniem 1/2 finału Copa Libertadores przeciwko Palmeiras.

Co prawda mistrzowie kraju srebra zagrają dzisiaj zmienikami, ale kadra drużyny jest tak szeroka, że wielu trenerów mogłoby trenerowi Barrosowi Schelotto pozazdrościć takich zmieników. Dodatkowym smaczkiem spotkania jest fakt, że miesiąc temu Gimnasia sensacyjnie wyeliminowała Boca z Copa Argentina. Czy alternatywna ekipa „Bliźniaków” będzie w stanie wziąć rewanż na drużynie, w której Guillermo Barros Schelotto kończył swoją piłkarską karierę?

Aktualnie Boca Juniors tracą 5 pkt. do liderującego Racing Club. Od kilku kolejek ta różnica się ani nie powiększa, ani nie zmniejsza. Oczywiście wygrana dzisiaj da nadzieję na zniwelowanie tej różnicy lub utrzymanie dystansu, a kolejna strata punktów może mocno skomplikować walkę o obronę mistrzowskiego tytułu.

Ekipa z La Platy ewidentnie nastawia się w tym sezonie na walkę o Copa Argentina. Nie może sobie jednak pozwolić na oszczędzanie się w lidze, gdyż jej średnia punktów decydująca o spadkach nie jest wysoka i pod koniec sezonu ekipa z La Platy mogłaby musieć walczyć o uniknięcie degradacji. Aktualnie Gimnasia ma na swoim koncie 11 pkt, czyli o 4 mniej niż Boca. Bilans ligowy GELP u siebie w tym sezonie to 2 zwycięstwa, 1 remis i 1 porażka. Co ciekawe gospodarze dzisiejszego meczu mają u siebie ogromne problemy ze strzelaniem goli co pokazuje bilans bramkowy 3:3 co daje średnią 0,75 gola strzelonego w meczu u siebie.

Przypuszczalny skład:

Gimnasia La Plata (4-4-2):
Alexis Martín Arias – Ezequiel Bonifacio, Maximiliano Coronel, Germán Guiffrey, Matías Melluso – Maximiliano Comba, Fabián Rinaudo, Lorenzo Faravelli, Matías Gómez – Horacio Tijanovich, Santiago Silva

Boca Juniors (4-3-3);
Agustín Rossi – Julio Buffarini, Paolo Goltz, Leonardo Balerdi, Emmanuel Más – Fernando Gago, Agustín Almendra, Emanuel Reynoso – Cristian Espinoza, Carlos Tévez, Edwin Cardona

Sędzia: Jorge Baliño

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Zostaw odpowiedź