Genueński Centurión

Ostatecznie nie trafił do Boca Juniors, lecz będzie grał Genueńczyków. Aczkolwiek tych z samej Genui! Ricardo Centurión mimo wszystko został kupiony przez Genoa CFC. Najstarszy włoski klub zapłacił brazylijskiemu São Paulo FC kwotę około 3,5 miliona euro i drugi raz sprowadził “Ricky’ego” do siebie.

Całe transferowe zamieszanie z udziałem Centurióna zakończyło się tak, jak miało ułożyć się wedle pierwotnego scenariusza. Tym razem 24-latek po przybyciu do stolicy Ligurii podpisał z “Grifone” czteroletnią umowę. Prawdopodobnie tam również założy koszulkę z numerem 10.

Centurión występował już dla Genoa CFC w sezonie 2013/2014 będąc wypożyczony ze swego macierzystego Racingu Club, ale wtedy nie zrobił furory. Pełnił funkcję rezerwowego przez większość kampanii i rozegrał tylko 12 meczów, nie strzelając żadnej bramki. Nic więc dziwnego, że włoski klub nie skorzystał z opcji wykupu zawodnika. Teraz Enrico Preziosi zapłacił około 3,5 miliona euro za 70% jego karty. Pozostałe 30% zostaje we wspomnianym Racingu.

Dla porównania wśród ekipy Boca w minionym czempionacie zanotował 22 spotkania, zdobywając 8 goli – a gdyby nie kontuzje i jedno zawieszenie, ten dorobek byłby jeszcze okazalszy. Jak ułoży się jego drugi epizod na stadionie Marassi? Oby tylko lepiej, niż pierwszy!

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.