Fuenzalida powołany do kadry

Pomocnik Boca Juniors, José Fuenzalida, otrzymał powołanie do reprezentacji Chile na dwa towarzyskie spotkania z Meksykiem (3 września) i Haiti (9 września).

Reprezentacyjne obowiązki Fuenzalidy spowodują, że trener Carlos Bianchi nie będzie mógł na niego liczyć w meczu z Rosario Central w Copa Sudamericana (3 września) i spotkaniu ligowym z Olimpo Bahía Blanca (7 września). Co prawda Chilijczyk na razie jest tylko zmienikiem, ale to nieco komplikuje pracę Bienchiego, który będzie musiał na początku września grać mecze co trzy/cztery dni.

Chilijczyk to nie jedyny zawodnik,  który może z powodów reprezentacyjnych opuścić kadrę Bianchiego. Nowy selekcjoner Argentyny, Gerardo Martino, ogłosił już kadrę na towarzyskie spotkanie z Niemcami 3 września w Koloni. Zawiera ona na razie wyłącznie zawodników z klubów zagranicznych, ale ma zostać powiększona o 2-3 graczy z argentyńskiej Primera Division. Niewykluczone, że wśród nich znajdą się bramkarz Augustin Orion i pomocnik Fernando Gago, o ile ten ostatni wyleczy uraz, którego nabawił się w meczu z Belgrano.

espndeportes

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.