CA: Talleres Cordoba vs Boca Juniors – czw. 1:10

W nocy ze środy na czwartek czasu polskiego Boca Juniors zmierzy się w finale Copa Argentina 2021 z Talleres Cordoba. Mecz zostanie rozegrany na neutralnym stadionie Madre de Ciudades de Santiago del Estero.

Dla Xeneizes poza trofeum stawką jest bezpośredni awans do fazy grupowej Copa Libertadores 2022, którego poprzez ścieżkę ligową sobie jeszcze nie zapewnili (mają zagwarantowany start w fazie kwalifikacyjnej). Talleres taki awans już mają w kieszeni.

Ekipa z Kordoby w ostatnim czasie znakomicie sobie radziła z Bosteros, którzy ostatni raz wygrali z nimi w listopadzie 2020 roku 2:1 na wyjeździe. Kolejne jednak cztery spotkania to dwa wygrane Talleres i to na La Bombonera 1:0 i 2:1 oraz dwa bezbramkowe remisy w Kordobie. Ponadto w aktualnych rozgrywkach ligowych to Matadores są wyżej w tabeli i na pewne skończą rywalizację na wyższym miejscu. Przed ostatnią serią spotkań zajmują pozycję wicelidera i mają aż 8 pkt. więcej niż plasującym się na 7. pozycji Boca Juniors. W tej sytuacji to ekipa prowadzona przez Alexandra Medinę może czuć się nieznacznym faworytem, choć firmy bukmacherskie raczej widzą Xeneizes jako triumfatora i oby miały rację.

Dotychczasowi zwycięzcy Pucharu Argentyny:

Pierwotna formuła (gdy w finale grano dwa mecze):

  • 1969 – Boca Juniors
  • 1970 – edycji nie dokończono (przerwano ją po pierwszym finałowym spotkaniu między Racingiem Club, a San Lorenzo, gdzie padł remis 2:2)

Po reaktywacji (gdy w finale gra się raz):

  • 2012 – Boca Juniors
  • 2013 – Arsenal de Sarandí
  • 2014 – Huracán (wówczas drugoligowiec)
  • 2015 – Boca Juniors
  • 2016 – River Plate
  • 2017 – River Plate
  • 2018 – Rosario Central
  • 2019 – River Plate

Jeśli Boca Juniors w tym roku wygra ten turniej, zostanie samodzielnym liderem pod względem tryumfów w Copa Argentina.

Statystyki:

Obie drużyny do tej pory spotkały się ze sobą w zaledwie 56 spotkaniach oficjalnych. Boca Juniors odnieśli 22 zwycięstwa, Talleres wygrali 14 razy, a 20 spotkaniach podał wynik nierozstrzygnięty. Bilans bramkowy jest korzystny dla Xeneizes i wynosi 77:62. Pełne i szczegółowe statystyki tutaj.

Przypuszczalne składy:

Talleres Cordoba:  Guido Herrera – Nahuel Tenaglia, Juan Cruz Komar, Rafael Pérez, Enzo Díaz – Juan Ignacio Méndez, Rodrigo Villagra, Ángelo Martino – Juan Cruz Esquivel, Diego Valoyes, Michael Santos.

Boca Juniors: Agustín Rossi – Luis Advíncula, Carlos Izquierdoz, Marcos Rojo, Frank Fabra – Agustín Almendra, Jorman Campuzano, Juan Ramírez – Edwin Cardona – Sebastián Villa, Luis Vázquez.

Sędzia: Darío Herrera.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.