Figal nadchodzi!

Dwa wielkie powroty do Boca Juniors stały się faktem! Darío Benedetto i Guillermo Fernández znów są na La Bombonera. Teraz zarząd “Bosteros” sprowadza obrońcę Jorge Nicolása Figala.

Defensor liczący sobie 27 lat wychowany przez odwiecznego rywala Boca – Independiente już przeszedł testy medyczne i lada chwila zostanie zaprezentowany jako nowy gracz najpopularniejszego klubu Argentyny.

Figal przybywa z jankeskiego Interu Miami. Podpisze trzyletni kontrakt.

“Genueńczycy” zakupią od teamu z Florydy całość karty tegoż stopera za 3 miliony dolarów.

Ponadto na La Ribera przybędzie 19-letni bramkarz Leandro Brey z trzecioligowego Los Andes.

Na koniec tego okienka transferowego Boca chce sprowadzić kogo z dwójki Roger Martínez – Ángela Romero.

Ten pierwszy jest Kolumbijczykiem z meksykańskiej Club América, która wystawiła go na listę transferową. Za niego będzie trzeba zapłacić.

Natomiast Romero aktualnie nie ma klubu i od pół roku szuka sobie nowego pracodawcy. Można więc sprowadzić go za darmo, ale chcą go również między innymi w MLS.

Boca Juniors buduje zatem mocny skład na nowy sezon, a przede wszystkim na nową kampanię Copa Libertadores.

Leandro Brey wzmocni rezerwy Boca po wypożyczeniu do Aldosivi młodziana Agustína Lastry.

Przypomnijmy, że podstawowi dwaj środkowi obrońcy drużyny – Marcos Rojo i Carlos Izquierdoz za lipcową bójkę z policją w Belo Horizonte (po odpadnięciu z CL 2021) zostali zawieszeni na odpowiednio pięć oraz cztery spotkania w rozgrywkach CONMEBOL, wobec czego nie wystąpią przez niemal całą fazę grupową Pucharu Wyzwolicieli.

Przyjście Figala zatem było nieodzowne wobec odejścia do meksykańskiej Tijuany stopera Lisandro Lópeza i możliwej sprzedaży Peruwiańczyka Carlosa Zambrano. 

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.