Fiasko negocjacji z Rosjanami!

Musimy anulować poprzedniego newsa! Sebastián Villa choć był już jedną nogą w Dynamie Moskwa, to ostatecznie do stolicy Rosji nie trafi! Przedstawiciele moskiewskiego klubu dziś wycofali się z rozmów w sprawie możliwego transferu Kolumbijczyka!

Wysłannicy zarządu wicelidera Premier Ligi przylecieli do Buenos Aires i nie doczekawszy się na czas odpowiedzi ze strony Rady Piłkarskiej Boca Juniors w sprawie ich oferty wartej 12 milionów dolarów, zadecydowali o zaniechaniu dalszych negocjacji!

Klauzula odejścia ciemnoskórego skrzydłowego z Kolumbii wynosi właśnie 12 milionów USD. Chociaż moskiewscy włodarze byli gotowi wyłożyć tę kwotę na stół za Villę, to rozmowy nie doszły do pomyślnego finału.

Tym samym Sebastián Villa dołączył do rozpoczynających się właśnie treningów z zespołem “Azul y Oro”.

25-latkiem interesuje się jeszcze inne Dynamo – to z Ukrainy, lecz kijowianie nie są w stanie zaoferować takich pieniędzy, jak ich imiennicy z Moskwy. Oferta “Bilo-Sinych” jest wyceniana na maksymalnie 10 milionów dolarów.

******

Dodajmy, iż zdobywca Copa Argentina 2020/2021 dokonuje starań o sprowadzenie na La Bombonera Paragwajczyka Ángela Romero (w chwili obecnej ten nie ma klubu) oraz snajpera Darío Benedetto (aktualnie jest wypożyczony z Marsylii do Elche). Negocjacje nie są łatwe, lecz mają jakieś szanse na pomyślne zwieńczenie.

******

Krążyły pogłoski o “repatriacji” przez Boca pomocnika Guillermo Fernándeza. “Pol” jednakże postanowił wypełnić ważny jeszcze przez pół roku kontrakt z meksykańskim Cruz Azul.

******

Najbliższej przybycia na La Bombonera aktualnie jest obrońca Jorge Nicolás Figal, którego “Xeneizes” chcą wypożyczyć na rok z jankeskiego Interu Miami.

Podobno szefostwo Boca już uzgodniło warunki rocznego wypożyczenia 27-letniego Figala na La Bombonera z opcją pierwokupu. Były obrońca Independiente de Avellaneda, czyli odwiecznego wroga “Bosteros”, lada dzień może przylecieć do Buenos Aires i podpisać umowę z najpopularniejszym klubem Argentyny.

Wzmocnienia do środka defensywy są niezbędne przede wszystkim na fazę grupową Copa Libertadores.

Wszak dwaj podstawowi stoperzy klubu – Marcos Rojo oraz Carlos Izquierdoz będą zawieszeni przez odpowiednio pięć i cztery meczów CL 2022, co jest pokłosiem lipcowych incydentów w Belo Horizonte po ostatnim starciu CABJ w Libertadores przeciw Atlético Mineiro. 

******

Dodajmy, iż “Azul y Oro” podczas bieżącego okienka transferowego mogą opuścić Cristian Pavón i Jorman Campuzano mający propozycje z Meksyku (tego pierwszego sonduje wspomniany Cruz Azul).

******

Nie ma póki co tematu sprzedaży któregoś z młodocianych gwiazdorów, takich jak Exequiel Zeballos, Cristian Medina tudzież Alan Varela.

******

Natomiast doświadczonym obrońcą Boca Juniors – Marcosem Rojo zainteresował się zdobywca ostatnich dwóch edycji Copa Libertadores, czyli Palmeiras. Aczkolwiek prawdopodobieństwo sprzedaży do Brazylii swego czołowego stopera przez “Genueńczyków” jest nikłe.

Tym bardziej mało realna wydaje się być perspektywa transferu Rojo, jeśli zauważymy, że zarząd Jorge Amora Ameala i Juana Romána Riquelme nie chce pozbyć się nawet rezerwowych stoperów – Lisandro López oraz Carlosa Zambrano.

******

Póki co oficjalnie nikt nie zawitał na La Bombonera w trwającym mercado (oczywiście nie licząc powrotów z wypożyczeń).

Spośród czołowych grajków drużyny odszedł tylko Edwin Cardona, który zakończył wypożyczenie z meksykańskiego Xoloitzcuintles de Tijuana. Boca postanowiła nie wykupywać Kolumbijczyka za 5 milionów dolarów.

Teraz prawdopodobnie Cardonę z Tijuany wykupi….. Racing Club, a więc lokalny rywal “Bosteros”! Sam piłkarz już nawet fryzurę sobie ustylizował na barwy “La Academii”, co widzimy poniżej:

Wyeksportowani ponadto zostali niepotrzebni zespołowi Agustín Obando i Óscar Salomón, których wypożyczono na rok do beniaminka Liga Profesional – Tigre.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.