Fernando Zuqui oficjalnie w Boca

Pomocnik Fernando Zuqui jest już oficjalnie zawodnikiem Boca Juniors. 24-letni zawodnik podpisał z Xeneizes 4-letni kontrakt, a Bosteros zapłacili Godoy Cruz 2,5 mln dolarów za 90% praw do jego karty zawodniczej.

Fernando Zuqui w piątek przeszedł pozytywnie badania medyczne i podpisał umowę z Xeneizes, a w sobotę wziął już udział w pierwszym treningu swojej nowej drużyny. Pomocnik nie krył swojej radości z faktu zostania graczem Boca Juniors.

– Jestem bardzo szczęśliwy i podekscytowany tym nowym etapem w mojej piłkarskiej karierze. Bardzo się niepokoiłem podczas trwania negocjacji choć nie było późnień i wiedziałem, że wszystko uda się je pozytywnie zamknąć. Naprawdę chciałem grać dla Boca. Mam 24 lata i to jest niesamowite, że trafiłem do tak wielkiego klubu. Mam nadzieję, że uda mi się zrealizować wszystkie cele, które sobie postawiłem.

Fernando Zuqui  jest wychowankiem Godoy Cruz de Mendoza, w którym to oficjalnie zadebiutował w 2012 roku. Od 2014 roku był podstawowym zawodnikiem tej drużyny.  W ostatnim, tak udanym sezonie dla klubu z Mendozy rozegrał 16 spotkań (wszystkie w wyjściowym składzie), strzelił 3 bramki, a przy jednym golu zanotował asystę. W sumie dla Godoy Cruz wystąpił w 79 spotkaniach ligowych i strzelił 4 bramki. Pełne statystyki tutaj.

Choć kwota transferu za Zuqi wynosi 2,5 mln dolarów za 90% do karty zawodniczej, to Xeneizes w praktyce zapłacą jedynie 1 mln. Przy transferze Fernando sprzedano definitywnie do Godoy Cruz za 1,5 mln dolarów Guillermo “Pol” Fernándeza, który był do tego klubu wypożyczony z Boca Juniors.

W sobotnich zajęciach wziął również udział napastnik Walter Bou, któremu jak już wcześniej pisaliśmy 30 czerwca wygasa umowa z Gimnasią La Plata. Xeneizes negocjują wcześniejsze rozwiązanie z nim umowy przez klub z La Platy w zamian oferując na wypożyczenie, któregoś ze swoich zawodników.

Poza Zuqui i Bou w treningu uczestniczył powracający z wypożyczenia z Lanus pomocnik Gonzalo Castellani.

 

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.