Fernando Gago chce do Milanu?!

Zagadkowa jest przyszłość Fernando Gago. Byłemu reprezentantowi Argentyny za pół roku kończy się obecna umowa z Boca Juniors, a nowej póty co nie podpisał. Haczykiem okazały się zbyt duże żądania finansowe piłkarza, którym nagle zainteresował się AC Milan. Czyżby 30-letni rozgrywający niespodziewanie wrócił do Europy?

Jeśli chodzi o negocjowanie nowego kontraktu na La Bombonera, porozumienie między obecnym kapitanem drużyny, a zarządem ciągle jest odległe. Niewykluczone jest również, jakoby Gago miał wypełnić do końca swoją aktualną umowę z “Xeneizes”, a od nowego sezonu wróciłby na Stary Kontynent. “Pintitą” zainteresował się trener włoskiej drużyny – Vincenzo Montella. Obaj panowie krótko, ale współpracowali już ze sobą podczas sezonu 2011/2012 w AS Roma.

Ostatni raz Fernando Gago na boiskach Europy widziany był w 2012 roku jako pomocnik hiszpańskiej Valencii. U początku 2013 został wypożyczony stamtąd na półrocze do Vélezu Sarsfield, a w środku tego samego roku wykupiła go macierzysta Boca Juniors. Od tamtej pory nieprzerwanie do dziś nosi koszulkę “Azul y Oro”. Summa summarum do końca kariery ma jeszcze trochę czasu i nie dziwota, iż chciałby poszukać nowych horyzontów, albo zwyczajnie dorobić sobie przed emeryturą.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.