FC Zamora vs. Boca Juniors – śr. 2:15

Boca Juniors zmierzą się dzisiejszej nocy czasu polskiego na wyjeździe z FC Zamora, w swoim czwartym spotkaniu fazy grupowej Copa Libertadores 2015. Po trzech kolejkach Xeneizes liderują z kompletem punktów w grupie 5.

Trener Rodolfo Arruabarrena tym razem zabrał do Wenezueli nieco rezerwowy skład, gdyż kilku kluczowych zawodników, którzy ostatnio grali cały czas, lub mają drobne urazy,  zostawił w Buenos Aires. Pisałem o ty w newsie o kadrze na ten mecz (tutaj). W tej sytuacji spotkanie nie musi być wcale spacerkiem dla Boca, bo dla gospodarzy jest to mecz ostatniej szansy. Do tej pory przegrali wszystkie swoje mecze i jeżeli dzisiaj nie wygrają, to definitywnie pożegnają się z marzeniem o wyjściu z grupy. Ponadto będą się zapewne starali zrehabilitować za czwartkowy “łomot” 0:5 z La Bombonera. W 2012 roku gdy jedyny raz mierzyli się w tych rozgrywkach z Boca u siebie zremisowali niespodziewanie 0:0 z Riquelme i spółką.

Boca Juniors w razie zwycięstwa lub remisu i przy sprzyjającym wyniku czwartkowego pojedynku Palestino z Montevideo Wanderers, mogą po tej kolejce zapewnić już sobie awans z grupy. Co musi stać?
* Boca wygrywa, a Palestino przegrywa lub remisuje z Wanderers;
* Boca remisuje, a Palestino przegrywa z Wanderers;

Tabela grupy 5 po trzech kolejkach:
1. Boca Juniors – 9 pkt; bramki 9:1
2. Montevideo Wanderers (Urugwaj) – 6 pkt; bramki 5:4
———————————————————————-
3. CD Palestino (Chile) – 3 pkt; bramki 1:3
4. FC Zamora (Wenezuela) – 0 pkt: bramki 2:9

Wyniki wszystkich spotkań i sytuacja w grupach – tutaj.

Przypuszczalne składy

FC Zamora: 4-4-2
Alvaro Forero – Ángel Faría, Edwin Peraza, Dustin Valdéz, Luis Ovalle – Arles Flores, Luis Vargas, Yeferson Soteldo, Jhoan Arenas (Ricardo Clarke) – Santiago Bello, Pierre Pluchino (Gustavo Páez).

Boca Juniorsa: 4-3-3
Guillermo Sara – Leandro Marín, Juan Cruz Komar, Daniel Díaz, Fabián Monzón (Nicolás Colazo) – Franco Cristaldo, Cristian Erbes, Gonzalo Castellani – José Fuenzalida, Jonathan Calleri, Federico Carrizo.

Sędzia: Luiz De Olivera (Brazylia).

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.