FC Barcelona vs Boca Juniors – śr. 18:15

W środę wieczorem Boca Juniors zmierzy się na Camp Nou z FC Barceloną w towarzyskim spotkaniu, którego stawką będzie Trofeo Joan Gamper.

Dla FC Barcelony środowe spotkanie będzie jednocześnie oficjalną prezentacją drużyny przed nowym sezonem i okazją do zaprezentowania zdobytego w ostatnią sobotę 13. w historii Superpucharu Hiszpanii. W tym roku rozegrano tylko jedno spotkanie w marokańskim Tangerze, w którym „Blaugrana” pokonała 2:1 Sevillę FC.

„Xeneizes” w swojej historii 9-krtotnie mierzyli się z FC Barceloną. Wszystkie mecze miały wymiar towarzyski i co ciekawe bilans jest korzystny dla Argentyńczyków. Boca Juniors wygrali 5 spotkań, 1 zremisowali i 3 przegrali. Bilans bramkowy jest jednak korzystny dla teamu z Camp Nou – wynosi 15:20.

Będzie to szósty udział „Xeneizes” w słynnym katalońskim turnieju towarzyskim. Dotychczas Boca trzykrotnie startowała tu, kiedy w Pucharze Gampera brały udział cztery drużyny – miało to miejsce w latach 1967, 1977 i 1984. Wówczas za każdym razem Argentyńczycy zajmowali trzecie miejsce. W 1984 roku Boca przyszło się mierzyć z Barceloną i wspomnienia są bolesne – Katalończycy zdeklasowali „Bosteros” aż 9:1!

W najnowszej historii, kiedy uczestniczą już tylko dwie drużyny i miniturniej sprowadza się do rozegrania zaledwie jednego meczu Boca Juniors dwukrotnie grali na katalońskiej arenie – w 2003 i 2008. W 2003 zremisowała 1:1, aby następnie przegrać w serii rzutów karnych. Natomiast edycję 2008 „Xeneizes” zapamiętali wyjątkowo nieprzyjemnie – ulegli Barcelonie 1:2, chociaż do 93 minuty prowadzili 1:0!

Bardzo rzadko zdarza się, aby gospodarze nie zdobyli tegoż trofeum. Na przeprowadzone od 1966 roku 52 edycje „Barça” wygrała aż 40. Ostatni raz nie udało się jej dokonać tego w roku 2012, kiedy uległa 0:1 włoskiej Sampdorii.

Drużyny latynoskie są chętnie zapraszane przez Barcelonę do stoczenia boju o Puchar Gampera. W poprzednich pięciu latach katalońska ekipa aż trzykrotnie mierzyła się przeciwko nim. Statystyka wyjątkowo nie przemawia za Latynosami, bowiem w 2013 Barcelona zdeklasowała 8:0 brazylijski Santos, w 2014 rozgromiła 6:0 meksykański Club de León, zaś rok temu złupiła 5:0 innych Brazylijczyków – Chapecoense.

Kadra Boca na mecz:

Przypuszczalne składy:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.