Estudiantes La Plata vs Boca Juniors – pon. 1:30

W nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z Estudiantes La Plata w spotkaniu 12. kolejki Superliga Argentina 2017/2018.

Liderujących w tabeli (aktualnie tyle samo pkt co San Lorenzo, ale jedno spotkanie mniej rozegrane) „Xeneizes” czeka niezwykle trudne zadanie. Nie wygrali w La Placie z Estudiantes od 5 spotkań ligowych, 4 przegrywając i w poprzednim sezonie bezbramkowo remisując. Teraz by zostać samodzielnym liderem na okres przerwy letniej (w Polsce zima) muszą w ostatnim spotkaniu w tym roku choćby zremisować.

Gospodarze zgromadzili do tej pory 17 punktów w 11 spotkaniach co daje im aktualnie 12. miejsce w tabeli. Ostatnio jednak zanotowali zwyżkę formy i dwa ostatnie mecze zakończyły się ich wygranymi, 1:0 u siebie nad Atlético de Tucumán i 1:0 na wyjeździe z Talleres de Córdoba. W razie kolejnej wygranej traciliby do Boca Juniors i San Lorenzo 7 oczek, co pozwalałoby im z optymizmem patrzeć na rywalizację w drugiej rundzie rozgrywek.

W porównaniu do ostatniego meczu z Arsenalem de Sarandí trener Guillermo Barros Schelotto dokona trzech zmian w wyjściowym składzie. Na prawej obronie w miejsce kontuzjowanego Leo Jara zagra Gino Peruzzi. Na środek defensywy wraca pauzujący ostatnio za kartki Paolo Goltz i zastąpi Santiago Verginiego. Do pomocy wraca również pauzujący za kartki Pablo Pérez, to oznacza powrót do pierwszej linii Edwina Cardony i ławkę rezerwowych dla Cristiana Espinozy.

W drużynie gospodarzy wraca do ataku weteran Mariano Pavone w miejsce Lucasa Melano.

Kadra Boca na mecz

Bramkarze: Guillermo Sara, Agustín Rossi
Obrońcy: Lisandro Magallán, Paolo Goltz, Frank Fabra, Santiago Vergini, Gino Peruzzi, Nahuel Molina Lucero, Fernando Evangelista.
Pomocnicy: Pablo Pérez, Wilmar Barrios, Nahitan Nández, Gonzalo Maroni, Edwin Cardona, Gonzalo Lamardo.
Napastnicy: Cristian Pavón, Agustín Bouzat, Guido Vadalá, Mateo Retegui, Cristian Espinoza.

Przypuszczalne składy

Estudiantes La Plata:
Mariano Andújar – Facundo Sánchez, Jonathan Schunke, Leandro Desábato, Gastón Campi – Fernando Zuqui (Lucas Rodríguez), Rodrigo Braña, Iván Gómez, Matías Ruiz Díaz – Carlos Lattanzio, Mariano Pavone.

Boca Juniors (4-3-3):
Agustín Rossi – Gino Peruzzi, Paolo Goltz, Lisandro Magallán, Frank Fabra – Nahitan Nández, Wílmar Barrios, Pablo Pérez – Cristian Pavón, Guido Vadalá, Edwin Cardona.

Sędzia: Fernando Espinoza.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Zostaw odpowiedź