Estudiantes La Plata vs. Boca Juniors – nd. 23:00

W niedzielny późny wieczór czasu polskiego Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z Estudiantes La Plata w spotkaniu 6. kolejki Liga Profesional de Fútbol 2021. Miejmy nadzieję, że Xeneizes powalczą o pierwszą ligową wygraną w tym sezonie, gdyż do tej pory sztuka ta im się jeszcze nie udała.

Niemoc w tym sezonie Boca Juniors zaczyna już być porażająca. Bilans to dwa remisy w Copa Libertadores z Atletico Mineiro i odpadnięcie po karnych, w lidze 4 remisy i porażka, w Copa Argentina remis z River Plate i wygrana po karnych, bramki w obu rozgrywkach dwie strzelone i cztery stracone (0,25 gola na mecz!). Wszyscy liczą, że może dzisiaj w końcu Bosteros zatrybią.

Estudiantes w tym sezonie mają za sobą porażkę po karnych z Independiente w Copa Argentina, a w lidze bilans 3 zwycięstwa i 2 porażki. Jednak dwa ostatnie mecze wygrali gromiąc u siebie 4:0 Arsenale de Sarandi i ogrywając na wyjeździe 2:1 Rosario Central. Nic dziwnego, że bukmacherzy nieznacznie stawiają na ich wygraną lub remis, niż na sukces Boca Juniors.

Prawdopodobnie trener Miguel Angel Russo wróci na dzisiejszy mecz do gry trójką obrońców i systemu 1-3-5-2. Nie jest to jednak ustawienie ofensywne, gdyż dwójka skrzydłowych w pomocy to nominalni obrońcy Luis Advíncula i Frank Fabra. Wciąż brak klasycznej “9”. Miał nią być sprowadzony Nicolás Orsini, ale wciąż leczy urazu. W tej sytuacji w rolę tą wciela się również nowy nabytek Norberto Briasco, ale nie wychodzi mu to zbyt dobrze. Jedyną alternatywą jest młodziutki Luis Vázquez, który w ostatnim meczu dostał szansę, ale jej nie wykorzystał.

Trener gospodarzy Ricardo Zieliński prawdopodobnie dokona tylko jednaj zmiany w składzie w porównaniu do ostatniego meczu z Rosario Central. W pomocy Manuel Castro zastąpi Nahuela Estéveza. W składzie wyjściowym Estudiantes zobaczymy dwóch byłych Bosteros w pomocy Fernando Zuqui, Juana Sánchez Miño.

Statystyki:

Obie drużyny do tej pory spotkały się ze sobą w 214 spotkaniach oficjalnych. Boca Juniors odnieśli 112 zwycięstw, Estudiantes wygrywali 50 razy, a w 52 spotkaniach podał wynik nierozstrzygnięty. Bilans bramkowy jest korzystny dla Xeneizes i wynosi 347:224. Pełne i szczegółowe statystyki tutaj.

Przypuszczalne składy:

Estudiantes La Plata: Mariano Andújar – Leonardo Godoy, Agustín Rogel, Fabián Noguera, Nicolás Pasquini – Manuel Castro, Jorge Rodríguez, Fernando Zuqui, Juan Sánchez Miño – Jaime Ayoví, Santiago Apaolaza.

Boca Juniors: Agustín Rossi – Carlos Zambrano, Marcos Rojo, Carlos Izquierdoz – Luis Advíncula, Diego González, Esteban Rolón, Juan Ramírez, Frank Fabra – Norberto Briasco, Cristian Pavón.

Sędzia: Facundo Tello.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

 

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.