Estudiantes vs. Boca Juniors – czw. 2:30

Dzisiejszej nocy Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z Estudiantes de La Plata, w spotkaniu 4. kolejki sezonu  Torneo de Transición 2014.

Spotkanie jest zapowiadane w argentyńskich mediach jako być albo nie być dla trenera Carlosa Bianchiego. Po fatalnym początku ligowym i odpadnięciu z Copa Argentina spekuluje się, że dwa najbliższe spotkania ligowe zadecydują o jego losie. Pierwszym jest właśnie wyjazdowy mecz ze Studentami, a kolejnym u siebie z Velezem Sarsfield w najbliższą niedzielę. Gospodarze również wystartowali słabo i poza zwycięstwem u siebie 1:0 z Independiente, przegrali oba mecze wyjazdowe po 1:2 z Arsenalem de Sarandi i Lanus. Dzisiaj powalczą wiec o to, która drużyna awansuje w tabeli, a która na dłużej zadomowi się w jej dolnej części.

Carlos Bianchi po niedzielnym blamażu z Atletico Rafaelą być może dokona kilku zmian w wyjściowym składzie. Na prawej obronie zagra tym razem Leandro Marin w miejsce Hernána Grany. Bardzo prawdopodobne są również dwie inne roszady taktyczne. Na środku obrony Claudio Përez lub Mariano Echeverría może zastąpić Lisandro Magallána, a Andrés Chávez w ataku Emmanuela Gigliottiego.

Po udanym poprzednim sezonie władze Estudiantes przedłużyły w poniedziałek kontrakt z trenerem Mauricio Pellegrino do grudnia 2015 roku. On również może dzisiaj dokonać kilku zmian w wyjściowym składzie w porównaniu do ostatniego meczu z Lanus. W pomocy za Carlosa Auzqui i Román Martínez, z których dyspozycji nie był on zadowolony, mogą zagrać Gabriel Graciani y Sebastián Prediger.

Przypuszczalne składy


Estudiantes de La Plata: 4-4-2

Agustín Silva – Leonadro Jara, Leandro Desábato, Jonathan Schunke, Ernesto Goñi – Carlos Auzqui (Gabriel Graciani), Gastón Gil Romero, Román Martínez (Sebastián Prediger), Joaquín Correa – Guido Carrillo, Ezequiel Cerutti.

Boca Juniors: 4-4-2
Agustín Orión – Leandro Marín, Daniel Díaz, Claudio Përez (Lisandro Magallán), Nahuel Zárate – José Fuenzalida, Federico Bravo, Gonzalo Castellani, Federico Carrizo – Agustín Calleri, Emmanuel Gigliotti (Andrés Chávez).

Sędzia: Silvio Trucco.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.